Wygrywamy z Odrą!

W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice pokonała 1:0 Odrę Opole. Gola na wagę 3 punktów w drugiej części meczu zdobył Jakub Serafin!

Już w 1. minucie meczu Puszcza była bardzo blisko strzelenia gola. Dośrodkowanie w pola karne zamykał Spławski, ale jego strzał głową kapitalnie obronił bramkarz gości. W kolejnych minutach gra toczyła się w środkowej części boiska. W 18. minucie znów było blisko bramki dla Puszczy. W pole karne wbiegł Tomalski, wystawił piłkę Rakoczemu, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił obrońca Odry. W odpowiedzi z dystansu próbował Piech, wprost do rąk Kobylaka. W 23. do dośrodkowania znowu doszedł Spławski i znów zabrakło niewiele by piłka wpadła do bramki. W 27. z lewej strony piłkę otrzymał Żytek. Zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale piłka minęła bramkę gości. W 38. minucie groźnie było pod bramką Kobylaka. Dośrodkowanie zamykał Piech i uderzył nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy znów do sytuacji strzeleckiej doszedł wspomniany wcześniej napastnik gości. Jego strzał nad bramką zdołał przenieść bramkarz Żubrów.

Druga część spotkania zaczęła się od strzału z dystansu Tomalskiego. Na pierwszą groźną akcję czekaliśmy aż do 62. minuty meczu. W polu karnym strzelał Serafin, a piłkę z problemami obronił Rosa. W 65. minucie chyba tylko Bonecki wie, jak piłka nie wpadła do naszej siatki. Zawodnik Odry dostał piłkę tuż przed Kobylakiem, ale nasz golkiper kapitalnie wyciągnął uderzenie. Chwilę później Puszcza strzeliła gola. Rakoczy zagrał w pole karne do Serefina, a ten pięknym strzałem otworzył wynik meczu. W kolejnej akcji bliski podwyższenia prowadzenia był Klec, ale piłka po jego lobie spadła tuż nad poprzeczką. W kolejnych minutach Puszcza uspokoiła grę i nie dopuszczała gości do groźnych sytuacji. W doliczonym czasie gry Odra próbowała dośrodkowań w nasze pole karne. Na nasze szczęście defensywa Żubrów do końca meczu spisywała się bez zarzutu i kolejne zwycięstwo stało się faktem!

Puszcza Niepołomice – Odra Opole 1:0 (0:0)

1:0 Serafin 68′

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Żólła kartka: Skrzypczak.

Mecz bez udziału publiczności

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 5. Konrad Stępień, 6. Mateusz Skrzypczak (84′ 3. Michał Czarny), 7. Jakub Bartosz (73′ 27. Mateusz Bartków), 9. Łukasz Spławski (84′ 16. Lucjan Klisiewicz), 10. Hubert Tomalski (66′ 18. Michał Klec), 11. Marcin Stefanik, 14. Jakub Serafin, 24. Michał Rakoczy (84′ 20. Karol Knap), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt).

Odra: 23. Kacper Rosa, 9. Tomas Mikinić (60′ 7. Krzysztof Janus), 10. Dawid Kort (69′ 5. Rafał Niziołek), 14. Sebastian Bonecki, 15. Konrad Kostrzycki, 21. Konrad Matuszewski, 27. Mateusz Kamiński (kpt) (69′ 24. Jakub Szrek), 28. Arkadiusz Piech, 66. Miłosz Trojak (84′ 38. Mateusz Gancarczyk), 80. Kacper Tabiś, 94. Konrad Nowak.