Wyjazdowe przełamanie!

W doskonałych humorach wracamy z Głogowa. Po dwóch golach Jakuba Bartosza pokonaliśmy Chrobry Głogów 2:0 i przesunęliśmy się w ligowej tabeli na 10 miejsce.

Nasz zespół od początku narzucił szybkie tempo. Konsekwencją tego była akcja Marcina Stefanika. Nasz zawodnik wyszedł sam na sam i został powstrzymany przez bramkarza gospodarzy. Zawodnicy Puszczy domagali się rzutu karnego, ale sędzia był odmiennego zdania. Jednak już po kolejnej akcji mogliśmy się cieszyć z bramki. Z dystansu uderzył Bartosz, a piłka po rękach Leszczyńskiego wpadła do siatki! Kilka minut później szczęścia zza szesnastki próbował Serafin, jednak jego strzał minął bramkę rywali. W 27. minucie wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w zamieszaniu podbramkowym wepchnął do siatki Bartosz, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu! Gospodarze obudzili się pod koniec pierwszej połowy. Dośrodkowanie Ziemanna spadło bowiem na poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Górskiego. W 40. minucie swojego trzeciego gola w meczu szukał Bartosz. Kuba uderzył mocno z około 25 metrów, ale bramkarz Chrobrego tym razem poradził sobie z interwencją.

W drugiej połowi meczu tempo gry spadło. Puszcza ograniczała się do kontrataków. Z kolei głogowianie nie mieli pomysłu na szczelną obronę Żubrów. Ponadto od 60. minuty gospodarze grali w 10 po drugiej żółtej kartce Ziemanna. Mimo gry w przewadze zawodnicy Tomasza Tułacza nie zagrozili do końca spotkania bramce gospodarzy. Puszcza odniosła drugie wiosenne zwycięstwo i przesunęła się na 10 miejsce w Fortuna 1 Lidze. Ponadto Żubry podreperowały nieco bilans meczów na wyjeździe. Dzisiejsze zwycięstwo było drugim odniesionym w delegacji w tym sezonie.

Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:2)

0:1 Bartosz 8′

0:2 Bartosz 27′

Żółte kartki: Ziemann, Kolenc, Kowalczyk – Stefanik, Czarny.
Czerwona kartka: Ziemann 59′ (Chrobry – za drugą żółtą).
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Chrobry: Leszczyński – Stolc, Bougaidis, Juraszek (46′ Bryła), Ziemann, Kolenc (90′ Michalczyk), Mandrysz (73′ Kowalczyk), Dziąbek (46′ Niski), Machaj (63′ Oleksy), Banaszewski, Lebedyński.

Puszcza: M. Górski – Czarny, Pięczek, Bartosz (46′ Radionov), Tomalski (65′ Rakoczy), Stefanik (79′ Uwakwe), Serafin, S. Górski, Knap (90′ Mucha), Kobusiński (90′ Spławski), Hladik.