Wymarzony początek!

Lepszego początku sezonu nie mogliśmy sobie wyobrazić. Puszcza w wyjazdowym spotkaniu pokonała GKS Jastrzębie 2:0 i rozpoczęła sezon 2021/2022 z 3 punktami!

Oba zespoły do sobotniego meczu przystąpiły w porównaniu z poprzednim sezonem w odmienionych składach. Początek meczu nie był widowiskowy. Co prawda bramkarz gości musiał dwukrotnie interweniować po strzałach Tomalskiego i Boguskiego, ale nie były to uderzenia trudne do obrony. Goście zagrozili naszej bramce dopiero w 33. minucie meczu. Z wolnego strzelał Feruga, ale piłka przeleciała nad bramką strzeżoną przez Kobylaka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy to Żubry otworzyły wynik spotkania. Piłkę po zagraniu z autu niefortunnie głową próbował wybić Feruga i ta wpadła tuż przy słupku obok interweniującego Pawełka.

Po zmianie stron goście zmarnowali kapitalną okazję do wyrównania. Na nasze szczęście nieznacznie pomylił się Borkała. W odpowiedzi z dystansu strzelał Cikos i tym razem to gospodarze mogli mówić o szczęściu. W 60. minucie debiutanckiego trafienia szukał Thiakane, ale Pawełek nie dał się zaskoczyć po strzale z kilkunastu metrów. Po chwili z dalszej odległości próbował Aftyka. Piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Pawełka.

W 80. minucie piłka wpadła do naszej bramki po strzale Rumina, ale sędzia przerwał grę po wcześniejszym zagraniu ręką piłkarza GKS-u. W 82. minucie Puszcza wyprowadziła drugi cios. Po bardzo szybkiej i składnej akcji piłkę do z najbiższej odległości wpakował Mroziński, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Puszczy!

GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)

0:1 Daniel Feruga 45’ (sam.)
0:2 Piotr Mroziński 82’

Sędzia: Marek Opaliński
Żółte kartki: Handzlik, Zejdler (GKS) oraz Serafin, Hladik, Cichoń, Hajda (Puszcza).

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (kpt) – 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski (82′ 8. Kamil Jadach), 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (58′ 19. Łukasz Gajda), 20. Daniel Feruga (63′ 30. Łukasz Zejdler), 23. Konrad Handzlik, 44. Wojciech Mazurowski (58′ 13. Michał Kuczałek), 77. Remigiusz Borkała (58′ 14. Dariusz Kamiński), 99. Daniel Rumin.

Puszcza Niepołomice: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień, 9. Rafał Boguski (77′ 20. Kacper Cichoń), 10. Hubert Tomalski (90′ 26. Bartosz Włodarczyk), 11. Emile Thiakane (77′ 21. Szymon Kobusiński), 14. Jakub Serafin, 19. Sebastian Górski (72′ 8. Piotr Mroziński), 22. Diego Bardanca (46′ 7. Grzegorz Aftyka), 30. Ivan Hladik, 70. Wojciech Hajda, 77. Erik Cikos.