Z Lechią Gdańsk w 1/8 finału Pucharu Polski

W losowaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Puszcza Niepołomice trafiła na zespół Lechii Gdańsk.

Co ciekawe z zespołem z Gdańska już dwukrotnie rywalizowaliśmy w Pucharze Polski: w sezonie 2015/2016 i 2016/2017. Za pierwszym razem musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, który pokonał nas w stosunku 1:5. Honorowe trafienie dla Żubrów zaliczył wtedy Adrian Gębalski. W tamtym spotkaniu grało 2 zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Puszczy: Michał Mikołajczyk i Michał Czarny.

W sezonie 2016/2017 w 1/8 finału Pucharu Polski wyeliminowaliśmy Lechię Gdańsk po rzutach karnych w Niepołomicach. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Bramkę dla Lechii zdobył w 66. minucie Flavio Paixao. Żubry doprowadziły do remisu w 86. minucie. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Maciej Domański. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były rzuty karne. Lepsi w karych okazali się nasi zawodnicy i wygraliśmy 4:2. W wygranym meczu grało 4 zawodników, którzy do dziś grają w naszych barwach: Michał Mikołajczyk, Longinus Uwakwe, Michał Czarny i Bartosz Żurek