Żeńska po trzeciej kolejce

Piłkarki Puszczy Niepołomice inaugurację sezonu 2018/19 w III lidze kobiet mają już za sobą.

Wszystko rozpoczęło się na ziemi wadowickiej, gdzie nasze dziewczyny jako trzecioligowiec ruszyły w II rundzie Pucharu Polski i po bramkach dwóch Radwańskiej, Bani i powracającej po kontuzji Dudziak ograły Queens Witanowice 4:0. W kolejnej rundzie los związał niepołomiczanki najgorzej jak mógł bo z drużyną z zaplecza Ekstraligi, która to nie przegrała w ostatnim sezonie meczu. Respekt Myślenice okazał się za trudnym rywalem i wyeliminował nasz zespół z rozgrywek pucharowych.

Ligowe rozgrywki Puszcza rozpoczęła derbami powiatu wielickiego i derbami dwóch najwyżej grających żeńskich zespołów piłkarskiego podokręgu Wieliczka. W meczu Górnik Wieliczka – Puszcza do przerwy zespół z Niepołomic prowadził już 2:0, a bramkami podzieliły się Siuda i Wilgocka. Niestety po zmianie stron do głosu doszedł beniaminek i mecz kończy się podziałem punktów. W drugiej kolejce do Ochmanowa, gdzie grywa żeńska Puszcza zjechała ekipa spod Oświęcimia. Iskra Brzezinka wymieniana jako faworyt do awansu wygrała z Puszczą 3:1 mimo, że to podopieczne Tomasza Słabonia od 30 minuty grały w przewadze po czerwonej kartce piłkarki gości.

W minioną niedzielę niepołomiczanki na wyjeździe zagrały z Olimpią Osieczany które w ostatnim meczu poprzedniego sezonu penie ograły na Stadionie Miejskim w Niepołomicach 7:2. Tym razem nie było, aż tak łatwo lecz 3 punkty zostały przywiezione do Niepołomic. Po trafieniach Dudziak i Wilgockiej Puszcza wygrała 2:1. Nasze Panie po 3 kolejkach z 4 punktami zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli.

A już w następną sobotę o godzinie 16:00 zagrają w Ochmanowie z Piastem Skawina. Serdecznie zapraszamy na kobiecą piłkę pod herbem Puszczy Niepołomice.