Deszczowe zwycięstwo!

W bardzo trudnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu Puszcza Niepołomice pokonała GKS Jastrzębie 2:1! To drugie z rzędu zwycięstwo Żubrów!

Pierwszą groźną okazję stworzyła Puszcza. Po dośrodkowaniu głową strzelał Czarny, tor lotu piłki zmienił jeszcze Radionov. W bramce czujny okazał się golkiper gości. Nasz zespół  od początku meczu starał się przejąć inicjatywę. W 19. minucie meczu groźnie zrobiło się jednak pod bramką Kobylaka. W polu karnym strzelał znalazł się zawodnik Jastrzębia, ale jego strzał obronił nasz bramkarz. W odpowiedzi z około 25 metrów z wolnego próbował szczęścia Żurek, jednak piłka ugrzęzła w murze. Najlepszą okazję na gola Puszcza miała w 25. minucie. Na bramkę rywali popędził Radionov. Do wyboru miał swoich kolegów w polu karnym, ale zdecydował się na uderzenie i został zablokowany. W 31. minucie świetnie w polu karnym znalazł się Żytek. Jego strzał głową obronił jednak Drazik. Jastrzębie próbowało zaskoczyć nas po stałych fragmentach gry. Nasza defensywa spisywała się bez zarzutu. W 40. minucie doskonałą okazję zmarnował Czarny. Będąc sam na 5 metrze uderzył głową wprost w bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Puszczy i niecelnej główki Żytka. W 53. minucie Puszcza miała rzut wolny na linii pola karnego. Do piłki podszedł Mikołajczyk i trafił w mur. W 60. minucie gracze Puszczy reklamowali zagranie ręką w polu karnym zawodnika gości. Sędzia nakazał grać dalej, W kolejnej akcji Cikos zagrał płasko w pole karne do Żurka, ale jeden z obrońców ofiarnym wślizgiem zablokował „Żuriego”. W 70. minucie kapitalną interwencją po wolnym z szesnastki popisał się Kobylak. Chwilę później nasz bramkarz znów uchronił nas od straty gola instynktownie wybijając piłkę po strzale w zamieszaniu przed naszą bramką. W 80. minucie Puszcza strzeliła gola. Tomalski wpadł w pole karne i strzelił obok interweniującego Drazika! W 85. minucie prowadzenie podwyższył Łukasz Spławski trafiając z najbliższej odległości! W ostatniej akcji meczu Uwakwe faulował zawodnika gości, a jedenastkę pewnie wykonał Szczepan. Sędzia po strzale nie wznowił gry i drugie z rzędu zwycięstwo stało się faktem!

Puszcza Niepołomice – GKS Jastrzębie 2:1 (0:0)

1:0 Tomalski 80′

2:0 Spławski 85′

2:1 Szczepan 90′ (k.)

Żółte kartki: Szczepan, Zejdler.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie).

Widzów: 330.

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień,10. Hubert Tomalski, 13. Ievgen Radionov (68′ 9. Łukasz Spławski), 14. Jakub Serafin (90′ 8. Longinus Uwakwe), 17. Bartosz Żurek (68′ 24. Michał Rakoczy), 18. Michał Klec (57′ 7. Jakub Bartosz), 25. Wiktor Żytek (90′ 6. Mateusz Skrzypczak), 28. Michał Mikołajczyk (kpt) , 77. Erik Cikos.

GKS: 1. Grzegorz Drazik, 2. Mateusz Bondarenko, 4. Szymon Zalewski, 7. Patryk Skórecki (83′ 8. Kamil Jadach), 15. Daniel Szczepan, 16. Dominik Kulawiak, 20. Daniel Feruga (kpt), 21. Marek Mróz, 28. Jakub Aploniarski (54′ 10. Ferid Ali), 29. Michał Rutkowski, 30. Łukasz Zejdler (83′ 99. Daniel Rumin)