PUSZCZA NIEPOŁOMICE – Cracovia 2-1 (0:0)
2-1 82′ Bartłomiej Dudzic

VIDEO z meczu można obejrzeć tutaj.

Puszcza Niepołomice: 1. Tomasz Kwedyczenko (15′ 1. Andrzej Sobieszczyk; 46′ 12. Krystian Stępniowski) – 18. Marcin Zontek (46′ 4. Damian Szymonik), 13. Marcin Biernat (46′  3. Wallace), 7. Tomasz Księżyc (15′  19. Arkadiusz Lewiński; 65′ 23. Paweł Czychowski), 16. Michał Mikołajczyk (46′ 2. Paweł Strózik) – 10. Łukasz Nowak (46′ 9. Sebastian Janik), 5. Dmytro Rodin (46′ 17. Longinus Uwakwe), 20. Jarosław Lizak (46′ 8. Dawid Kałat), 6. Bartosz Biel (32′ 21. Mateusz Cholewiak; 70′ 22. Łukasz Furtak), 24. Petar Borovićanin (46,’14. Patryk Kołodziej) – 15. Marek Mizia (46′ 11. Paweł Moskwik).

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz – 21. Sławomir Szeliga, 5. Mateusz Żytko, 28. Marek Wasiluk, 44. Paweł Jaroszyński – 37. Bartłomiej Dudzic, 14. Damian Dąbrowski (46′ 20. Miloš Kosanović), 7. Krzysztof Danielewicz (46′ 4. Vladimir Boljević), 27. Marcin Budziński (46,’23. Łukasz Zejdler), 17. Sebastian Steblecki (46′ 18. Przemysław Kita) – 9. Edgar Bernhardt (46′ 11. Dawid Nowak).

Zwycięstwem zakończyło się spotkanie w ramach jubileuszu 90-lecia naszego klubu. Dodatkowo pożegnaliśmy dzisiaj Tomasza Kwedyczenkę oraz Tomasza Księżyca.  Mecz rozpoczął się od podziękowań dla obu piłkarzy, które odchodzący zawodnicy otrzymali od prezesa MZPN Ryszarda Niemca, przewodniczącego Komisji Odznaczeń MZPN Andrzeja Strumińskiego, a także prezesa MKS Cracovia SSA Janusza Filipiaka oraz prezesa Puszczy Niepołomice Jarosława Pieprzycy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy obu piłkarzom za grę w barwach naszego zespołu.

Dodatkowo w 15 minucie meczu kiedy obaj zawodnicy schodzili z boiska piłkarze Puszczy zrobili specjalny szpaler, dziękując tym samym Tomaszowi Kwedyczence i Tomaszowi Księżycowi za grę w naszym zespole.

W pierwszej połowie walka toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Ciekawie zagrania prezentował się grający na skrzydle Petar Borovicanin, jednak pierwsza połowa pełna dodatkowych atrakcji bramek nie przyniosła. Świetny mecz rozgrywał również Jarosław Lizak, który dwukrotnie sprawdził dyspozycję Krzysztofa Pilarza.

Po przerwie trener Dariusz Wójtowicz wymienił praktycznie cały skład.  Jak się okazało było to święte posunięcie. W 68 minucie meczu wynik spotkania otworzył Paweł Moskwik. Bramka była udokumentowaniem świetne postawy piłkarzy z Niepołomic. Zaledwie kilka minut później po świetnej akcji Damiana Szymonika na prawym skrzydle, w polu karnym znalazł się Sebastian Janik, który podwyższył wynik spotkania na 2-0.

Kolejne minuty przyniosły następne sytuację pod bramką Pilarza. Jednak to Cracovia zaliczyła honorowe trafienie.  Po indywidualnej akcji wprowadzonego po przerwie Przemysława Kity, na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Dudzic.

Jubileusz udokumentowaliśmy zwycięstwem!

Już w najbliższą niedzielę przed piłkarzami Puszczy kolejna potyczka z zespołem grającym w T-Mobile Ekstraklasie. Tym razem w ramach rozgrywek w ramach 1/16 finału Pucharu Polski zagramy z Jagiellonią Białystok.