Historia spotkań z Arką Gdynia

W sobotę nasz zespół zmierzy się z Arką Gdynia. Będzie to 6 oficjalne spotkanie obu drużyn. Jak do tej pory wygląda rywalizacja z zespołem z Gdyni?

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:5 (sezon 2013/2014)

Pierwszy oficjalny mecz z Arką Gdynia rozegraliśmy dość dawno, bo 27 października 2013 roku. Puszcza Niepołomice była wtedy beniaminkiem w 1 Lidze. Mecz przy K2 zaczął się bardzo dobrze dla Żubrów, bo w 26. minucie zdobył Paweł Moskwik. Niestety potem Arka zdobyła 3 gole. Kontaktowego gola na 2:3 w 77. minucie zdobył Paweł Kołodziej. Jednak goście już chwilę później strzelili na 2:4, a pod koniec meczu na 2:5.

Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 3:2 (sezon 2013/2014)

Podobnie jak było to w Niepołomicach, Puszcza jako pierwsza objęła prowadzenie. Do przerwy po samobójczym trafieniu Puszcza prowadziła 0:1. Potem jeszcze raz Żubry wyszły na prowadzenie 1:2. Jednak losy meczu arka odwróciła w przeciągu dwóch minut. Najpierw w 60. minucie gospodarze strzelili gola na 2:2. W 62. minucie było już 3:2 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Gdyni.

Na kolejne mecze z Arką Gdynią musieliśmy czekać kilka lat. Po raz kolejny zmierzyliśmy się z gdyńskim zespołem w sezonie 2020/2021. Co ciekawe w ubiegłym sezonie rozegraliśmy 3 mecze. Dwukrotnie mierzyliśmy się w Fortuna 1 Lidze. Los skojarzył oba zespoły także w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski.

Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 3:2 (sezon 2020/2021)

Do Gdyni wybraliśmy się w 2. kolejce sezonu 2020/2021. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy pożegnali się wcześniej z ekstraklasą. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 1:0. W drugiej połowie za sprawą Huberta Tomalskiego zrobiło się 1:1. Arka ponownie wyszła na prowadzenie, ale w 77. minucie remis dał nam Ievgen Radionov. Niestety z rezultatu 2:2 cieszyliśmy się zaledwie 2 minuty, bo na 3:2 strzelił w 79. minucie Mateusz Młyński. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania w Gdyni.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:5 (Ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski 2020/2021)

Puszcza Niepołomice po wyeliminowaniu Lechii Gdańsk trafiła na Arkę Gdynia. Co ciekawe mecz pucharowy wyznaczono na 2 marca. Natomiast w lidze mieliśmy zagrać już kilka dni później, bo 7 marca. Do przerwy w meczu pucharowym było 1:1. Pewnym strzelcem rzutu karnego okazał się Marcin Stefanik. Niestety potem gole strzelali już tylko goście. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Erik Cikos.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 4:0 (sezon 2020/2021)

Kilka dni po odpadnięciu z Fortuna Pucharu Polski ponownie przy K2 zmierzyliśmy się z Arką Gdynia. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie meczu. Już na początku, bo w 46. minucie objęliśmy prowadzenie po golu Szymona Kobusińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0.