Kończymy rok zwycięstwem!

W ostatnim spotkaniu 2020 w Fortuna 1 Lidze, Puszcza Niepołomice pokonała GKS Bełchatów 2:0! O losach meczu zadecydował gol samobójczy i trafienie Ievgena Radionova!

Już pierwsza akcja Puszczy przyniosła bramkę naszemu zespołowi. Dośrodkowanie w pole karne przedłużył Łukasz Spławski, piłkę chciał wybić Seweryn Michalski, ale zrobił to tak niefortunnie, że przelobował swojego bramkarza. Po szybko zdobytym golu tempo gry było bardzo spokojne. GKS był bliski wyrównania w 18. minucie meczu. Przed polem karnym futbolówkę dostał Waldemar Gancarczyk i natychmiast uderzył. Na nasze szczęście piłka odbiła się od słupka i wyleciała w pole. Żubry odpowiedziały strzałem Radionova po rzucie rożnym. Nasz napastnik doszedł do sytuacji, ale strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć golkipera gości. Pod koniec pierwszej połowy GKS miał dobrą okazję po faulu Marcina Stefanika. Michalski miał ustawioną piłkę na wprost bramki, jednak jego strzał został zablokowany.

Na początku drugiej połowy okazję do zdobycia gola zmarnował Michał Mikołajczyk. Nasz kapitan przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Chwilę później z linii pola karnego strzelał Longinus Uwakwe. Piłka poleciała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy. Goście w drugiej części spotkania próbowali wyrównać, ale ich akcje szybko przerywali nasi zawodnicy. Żubry ograniczały się do kontrataków, które nie przynosiły jednak zamierzonego skutku. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem naszego zespołu, Hubert Tomalski odebrał piłkę zawodnikowi GKS-u, zagrał do Ievgena Radionova znajdującego się w polu karnym. Nasz napastnik obrócił się z piłką i oddał strzał, który wylądował w bramce gości. Chwilę później doskonałą okazję miał Hubert Tomalski, ale naszemu zawodnikowi zabrakło precyzji. Tym samym mecz zakończył się naszym zwycięstwem i w udanych humorach kończymy rokj 2020!

GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)

7′ Seweryn Michalski 0:1 (sam.)

86′ Ievgen Radionov 0:2

Żółta kartka: Longinus Uwakwe.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

GKS: 1. Paweł Lenarcik, 2. Mateusz Szymorek, 4. Seweryn Michalski, 5. Michał Pawlik, 18. Arkadiusz Najemski, 19. Waldemar Gancarczyk, 21. Mariusz Magiera (kpt) (84′ 20. Piotr Skrobosiński), 24. Bartłomiej Eizenhart (46′ 23. Dawid Błanik), 30. Łukasz Wroński (74′ 11. Maciej Mas), 59. Przemysław Zdybowicz (80′ 9. Patryk Winsztal), 71. Patryk Makuch.

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 8. Longinus Uwakwe, 9. Łukasz Spławski (79′ 10. Hubert Tomalski), 11. Marcin Stefanik, 13. Ievgen Radionov (90′ 16.Lucjan Klisiewicz), 14. Jakub Serafin, 24. Michał Rakoczy (79′ 27. Mateusz Bartków), 25. Wiktor Żytek (65′ 20. Karol Knap), 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 77. Erik Cikos.