Lider lepszy od Puszczy

Puszcza Niepołomice nie zdołała pokonać lidera Fortuna 1 Ligi. Widzew po golu Nowaka w pierwszej połowie wygrał 0:1. W doliczonym czasie gry rzut karny obronił Kobylak.

Pierwsze minuty spotkania w Niepołomicach upłynęły spokojnie. Dużo było gry w środku pola, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć kontroli nad meczem. Puszcza pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 15. minucie meczu. Akcję rozpoczął Boguski, zagrał na skrzydło do Włodarczyka. ten popędził kilkanaście metrów i próbował wzdłuż bramki zagrać do wbiegającego Thiakane, ale obrońca Widzewa przeciął podanie. W odpowiedzi rywale mieli okazję sam na sam. Kobylak odbił piłkę piętą, a dobitkę Michalskiego zmierzającą do bramki wybił w ostatniej chwili Dytiatiev. Potem gra się uspokoiła. Taki stan utrzymał się do 32. minuty, kiedy do w polu karnym niepilnowany Nowak uderzył piłkę głową, a ta wpadła do bramki tuż przy słupku.

W drugiej części gry obraz gry nie zmienił się. Widzew nie forsował tempa, natomiast Puszcza nie potrafiła zagrozić bramce rywali. W 62. minucie z dystansu strzelał wprowadzony w drugiej połowie Kobusiński. Jego strzał minął jednak bramkę Wrąbla. W 66. minucie doskonałą okazję mieli goście. Hanousek zagrał w pole karne do Michalskiego. Ten miał już przed sobą tylko Kobylaka, ale w ostatniej chwili strzał zablokował ofiarnie interweniujący Stępień. W 73. minucie byliśmy blisko wyrównania. Zza szesnastki strzelał Kobusiński i minimalnie przestrzelił. Puszcza starała się zagrozić bramce Widzewa częstymi dośrodkowaniami, brakowało jednak skuteczności. W doliczonym czasie gry Widzew miał rzut karny po faulu Hladika na Tomczyku. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale Kobylak w kapitalnym stylu obronił!

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź (0:1)