Passa przerwana

Niestety nie udało się przedłużyć serii bez porażki. Olimpia po golu w drugiej części meczu wygrała z Puszczą Niepołomice 0:1.

W pierwszym kwadransie gry żadna z drużyn nie potrafiła narzucić przeciwnikowi swojego stylu gry. Jedyną dogodną okazję do zdobycia gola nasz zespół miał w 11. minucie spotkania. Medfai sfaulował Żytka przed polem karnym, a do ustawionej piłki doszedł Szczepanik. Jego strzał zatrzymał się w murze ustawionym przez gości. W odpowiedzi zza szesnastki strzelał Joao Augusto, ale Niemczycki złapał piłkę.

W 20. minucie bliski gola był Radionov. Piłkę do naszego napastnika zgrał Żytek, ale we wszystko wplątał się Kona i Olimpia oddaliła zagrożenie. Kolejne minuty nie przyniosły groźnych sytuacji. Puszcza starała się przejąć inicjatywę, ale brakowało dokładności w podaniach. Olimpia starała się kontrować, jednak ich ataki dobrze rozbijali nasi defensorzy. W doliczonym czasie gry goście mogli wyjść na prowadzenie. Po składnej akcji biało-zielonych w polu karnym znalazł się Frelek, minął naszego obrońcę, jednak jego strzał nogami z bliskiej odległości obronił Niemczycki.

Na groźną akcję w drugiej połowie musieliśmy czekać do 56. minuty. Strzelał z woleja zza pola karnego Joao Augusto i piłkę musiał piąstkować Niemczycki. W 65. minucie kapitalną interwencją popisał się jeden z defensorów Olimpii, który po strzale głową Serafina z najbliższej odległości odbił piłkę zapobiegając utracie bramki. Na kwadrans przed końcem z szybkim kontratakiem wyszli goście, w pole karne zagrał Kamiński, a tam sprytnym strzałem naszego bramkarza zaskoczył Joao Augusto. Kilka minut później nieobstawiony w polu karnym znalazł się Bogusławski, ale po strzale głową piłka przeleciała nad poprzeczką. W 88. minucie futbolówka wylądowała w siatce gości, jednak sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Olimpii. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym głową piłkę uderzył Orłowski, wprost w ręce bramkarza gości.

Puszcza Niepołomice – Olimpia Grudziądz (0:0)

0:1 76′ Joao Augusto

Żółte kartki: Uwakwe, Radionov – Medfai.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Widzów: 250.

Puszcza: 22. Karol Niemczycki, 5. Konrad Stępień, 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik, 13. Ievgen Radionov (54′ 10. Hubert Tomalski), 17. Bartosz Żurek, 18. Michał Klec, 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (78′ 19. Marcin Orłowski), 50. Maksymilian Sitek (54′ 14. Jakub Serafin), 77. Erik Cikos.

Olimpia:  1. Łukasz Sapela, 6. Ariel Wawszczyk, 9. Joao Augusto (90′ 29. Janczukowicz), 19. Elvir Maloku, 21. Maciej Kona, 25. Damian Ciechanowski, 34. Mohamed Medfai (67′ 8. Sebastian Kamiński), 44. Dominik Frelek, 71. Remigiusz Szywacz, 91. Ricky van Haaren (80′ 18. Lukas Duriska), 93. Łukasz Bogusławski.