Porażka 0-2

W zaległym spotkaniu 13 kolejki Fortuna 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice ulegli Warcie Poznań 0-2.

Sztab szkoleniowy Puszczy zdecydował się postawić na identyczny skład Żubrów jak w piątkowym wygranym meczu z GKS-em Tychy.

W przeciwieństwie do ostatniego meczu przy K2, tym razem do goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w trzeciej minucie meczu poprzeczkę bramki strzeżonej przez Górskiego obił Kiklaisz. Kilkanaście minut później jego kolega, a konkretnie Kiełb był już skuteczny. Po pięknym wykonaniu rzutu wolnego goście wyszli na prowadzenie 0-1.

Podrażnione Żubry w zasadzie od razu po wznowieniu mogły wyrównać. NIestety po uderzeniu głową Piotra Stawarczyka na drodze piłki do bramki stanęła poprzeczka.

Kolejne minuty to zdecydowanie najbardziej otwarty moment meczu. Oba zespoły starały się zaskoczyć rywala, ale obaj bramkarze byli na posterunku.

Żubry najbliżej wyrównania były w 32 minucie meczu. Wtedy to w doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Furtak, ale jego bardzo mocne uderzenie obiło słupek bramki Lisa.

W drugiej połowie walki zdecydowanie najwięcej było w powietrzu. Kwadrans przez końcem spotkania wyrównać mógł Hubert Tomalski, ale jego uderzeni głową było niecelne.

W 82 minucie meczu najwyżej w naszym polu karnym do dośrodkowania po rzucie rożnym wyskoczył Kieliba i tym samym ustalił wynik meczu na 0-2.

Puszcza Niepołomice 0-2 Warta Poznań
Jakub Kiełb 18, Bartosz Kieliba 83

Puszcza: 99. Mateusz Górski – 21. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków (84, 9. Jakub Bąk), 18. Bartosz Widejko – 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik (66, 20. Konrad Nowak), 25. Wiktor Żytek, 14. Jakub Serafin, 17. Bartosz Żurek – 19. Marcin Orłowski (71, 10. José Embaló).

Warta: 1. Adrian Lis – 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 7. Michał Grobelny – 27. Serhij Napołow, 21. Mateusz Kupczak, 6. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki (77, 10. Adrian Laskowski), 11. Michał Jakóbowski (73, 19. Mariusz Rybicki) – 29. Krzysztof Kiklaisz (90, 4. Tomasz Boczek).

żółte kartki: Tomalski, Serafin – Trałka, Lis, Jakóbowski.

sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).