Pożegnanie z pucharem

Kończy się nasza przygoda z Fortuna Pucharem Polski. Przy K2 lepsza okazała się Arka, która wygrała 2:5.

W pierwszych minutach meczu przewagę optyczną mieli goście, ale nie przełożyło się to na groźną sytuację pod naszą bramką. Pierwszą groźną akcję przeprowadził nasz zespół. Sebastian Górski pomknął lewą stroną, zagrał mocno po ziemi wzdłuż bramki, a minimalnie spóźnił się Knap. W 21. minucie spotkania mieliśmy dużo szczęścia. Do dośrodkowania doszedł Rosołek i nieznacznie pomylił się po strzale głową. W 35. minucie Kobylaka z dystansu próbował zaskoczyć Łabojko, ale nasz bramkarz zatrzymał uderzenie. Niestety kolejna akcja przyniosła gościom prowadzenie. Zza pola karnego mierzonym, technicznym strzałem popisał się Żebrowski i Arka objęła prowadzenie. Puszcza próbowała zagrozić atakami z bocznych sektorów boiska, jednak nie przynosiło to uprawnionego skutku. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości, w polu karnym sfaulowany został Cikos, a sędzia Gil podyktował rzut karny! Pewnym strzelcem okazał się Stefanik, który nie dał jakichkolwiek szans bramkarzowi mierząc tuż pod poprzeczkę!

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Puszczy. Szczęścia próbował Hladik, ale jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. W 52. minucie meczu Arka wyszła na prowadzenie. W zamieszaniu bramkowym piłkę do siatki wbił z najbliższej odległości Rosołek. W odpowiedzi z dystansu próbował Mikołajczyk. Strzał naszego kapitana przeleciał jednak tuż nad poprzeczką. Niestety w 70. minucie sędzia Gil po analizie var podyktował rzut karny dla Puszczy, którego na gola zamienił da Silva. Puszcza starała się o kontaktowego gola. Bliski gola był Kobusiński, ale obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do bramki. Chwilę później sytuacyjnym strzałem popisał się Cikos, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Arki. Goście strzelili jeszcze 4 bramkę. Do siatki trafił da Silva uderzając mocno zza pola karnego. Chwilę później było 1:5, indywidualną akcję zakończył Vidal posyłając piłkę nad Kobylakiem. Straty zmniejszył Cikos, który oddał zaskakujący strzał tyłem do bramki.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:5 (1:1)

0:1 Żebrowski 37′

1:1 Stefanik 45′ (k.)

1:2 Rosołek 52′

1:3 da Silva 70′ (k.)

1:4 da Silva 88′