Tomalski jako pierwszy

Do 2. kolejki musieliśmy czekać na pierwszego ligowego gola piłkarzy Puszczy. Zawodnikiem, który zanotował premierowe trafienie dla Żubrów był Hubert Tomalski. Postanowiliśmy sprawdzić, kto w poprzednich latach otwierał strzeleckie konto ekipy z K2.

Sezon 2013/2014, czyli nasz absolutny debiut w 1 Lidze. W 1. kolejce Żubry mierzyły się z GKS-em Bełchatów, ale wtedy musieliśmy uznać wyższość gospodarzy, którzy pokonali nasz zespół 1:0. W następnym meczu ligowym mierzyliśmy się z Chojniczanką Chojnice. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:2. Choć gracze z Chojnic okazali się lepsi od Puszczy, to data 2 sierpnia 2013 roku już na stałe wpisała się w historię naszego klubu. W 63. meczu wynik meczu otworzył Paweł Moskwik. Była to pierwsza i historyczna bramka Puszczy na zapleczu ekstraklasy.

Na kolejne gole w 1 Lidze musieliśmy poczekać do sezonu 2017/2018. W pierwszym meczu Żubry zagrały przy K2 z Chojniczanką Chojnice. Gracze Tomasza Tułacza potrzebowali na strzelenie gola zaledwie 10 minut. Golkipera gości pokonał wówczas Marcin Stefanik.

Sezon 2018/2019 zaczęliśmy od porażki. Wyprawa do Częstochowy zakończyła się porażką z Rakowem 3:0. W 2. kolejce Żubry mierzyły się z PGE FKS Stal Mielec. Mecz zbiegł się z debiutem sztucznego oświetlenia na naszym stadionie. W 78. minucie radość naszych kibiców wywołał Konrad Stępień, który pokonał bramkarza gości.

Miniony sezon zaczęliśmy od bezbramkowego remisu przy K2 z GKS-em Jastrzębie. W 2. kolejce nasz zespół pojechał do Opola na mecz z tamtejszą Odrą. Z województwa opolskiego wracaliśmy w dobrych humorach, a premierowe trafienie zanotował wówczas Jose Embalo.

W obecnym sezonie na pierwszego gola Puszczy również musieliśmy czekać do 2. kolejki. W 56. minucie radość dał nam Hubert Tomalski. Tym samym pomocnik dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy otwierali worek z bramkami dla Żubrów w poszczególnych sezonach 1 Ligi.