Zwycięstwo na koniec sezonu

Wyjazdowym zwycięstwem 3-2 piłkarze Puszczy Niepołomice zakończyli historyczny sezon rozgrywek II ligi wschodniej.

Choć przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszystko było już rozstrzygnięte to jednak podopieczni trenera Dariusza Wójtowicza wygrali ostatni mecz ligowy z Wisłą Puławy.

Początkowo spotkanie lepiej układało się dla gospodarzy, którzy po trafieniu Piotra Nowosielskiego wyszli na prowadzenie. Jednak już 10 minut później do remisu, celnym strzałem z rzutu karnego doprowadził Sebastian Janik. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli piłkarze z Puław. Wprowadzony zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej Konrad Nowak, wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2-1.  Puszcza wyrównała zaledwie 7 minut później, po raz drugi z rzutu karnego. Tym razem z 11 metrów nie pomylił się Paweł Moskwik.

Po tym trafieniu Puszcza nie pozwoliła już rywalom na skuteczne zakończenie akcji. Co więcej w 84 minucie spotkania Dawid Kałat ustalił wynik spotkania na 2-3 dla przyjezdnych z Niepołomic!

Ten rezultat oraz remis 2-2 Wisły Płock w meczu z Garbarnią spowodował, że dwaj beniaminkowie z drugiej ligi wschodniej zakończyli sezon z liczbą 70 punktów. Ponieważ w obu spotkaniach pomiędzy najlepszymi drużynami II ligi wschodniej padł remis, o końcowej pozycji w tabeli zadecydował stosunek łączny bramek, w którym lepsza okazała się ekipa z Płocka.

Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie zakończył się najlepszy w historii sezon w wykonaniu Puszczy Niepołomice. Lepszej nagrody na 90-lecie piłkarze, nie mogli sprawić swoim kibicom. Już jutro zespół uda się na zasłużony urlop, a piłkarze na pierwszym treningu pojawią się 1 lipca.