Zwycięstwo na koniec!

Bardzo udanie zakończyła sezon Puszcza Niepołomice w efektowny sposób pokonując Radomiaka Radom 4:0. Na koniec sezonu Żubry uplasowały się na 8 pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Już pierwsza groźna sytuacja przyniosła naszej drużynie prowadzenie. W polu karnym znalazł się Radionov i w pojedynku jeden na jeden nie dał szans bramkarzowi gości.  W 8. minucie Radionov mógł strzelić drugiego gola. Cikos zagrał naszemu napastnikowi na krótki słupek, ale Żenia nieznacznie się pomylił. Chwilę później piłkę Radionov znów miał okazję do zdobycia gola. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Serafin, ale Radionov za lekko strącił podanie i piłka wylądowała w rękach bramkarza Radomiaka. Napastnik Żubrów kolejną okazję miał w 16. minucie meczu. Strzał z 16 metrów poszybował jednak nad bramką gości. Puszcza kontrolowała przebieg spotkania. Radomiak starał się zaskoczyć nasz zespół długimi podaniami, które nie trafiały do adresatów.

W 30. minucie przed polem karnym Puszczy znalazł się Fundambu, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Czarnego. W kolejnej akcji dobrze zachował się Górski. Bramkarz Puszczy skrócił kąt wychodzącemu na czystą pozycję Sokołowi i zapobiegł utracie bramki. W odpowiedzi w 37.minucie bramkarza gości z dystansu próbował zaskoczyć Serafin, ale Kryczka nie dał się pokonać. Kolejne minuty nie przyniosły żadnych groźnych akcji i Puszcza schodziła na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa zaczęła się od kapitalnej akcji. Piłkę na piątym metrze dostał Górski i na nasze szczęście fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi dwójkową akcję przeprowadzili Klec z Cikosem. Całość strzałem kończył ten drugi, ale piłka poszybowała nad bramką. W 61. minucie po starciu w polu karnym starli się Czarny i Górski. Gracze Radomiaka sugerowali rzut karny, ale sędzia nakazał grać dalej. Chwilę później gracze Żubrów zagrali wysokim pressingiem. Futbolówka trafiła do Sitka, który zagrał do Żytka. Ten szybko odegrał piłkę i Sitek z bliska pokonał bramkarza gości. W 69. minucie było już 3:0. Mocny strzał z dystansu oddał Serafin i piłka wpadła tuż przy słupku bramki gości.

Gracze Radomiaka najwięcej zagrożenia pod bramką Górskiego stwarzali po stałych fragmentach gry. Jednak żadna z okazji nie zakończyła się dla nich golem. W 85. minucie ładny strzał zza pola karnego oddał wprowadzony chwilę wcześniej Orłowski. Dobrze interweniował jednak bramkarz beniaminka. Radomiak w końcu trafił do siatki. Z najbliższej odległości piłkę skierował Górski, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika Radomiaka. Strzelanie tego dnia zakończyli gracze Puszczy. W polu karnym sfaulowany został Orłowski, a jedenastkę na gola zamienił Stawarczyk.

Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom 4:0 (1:0)

1:0 Radionov 3′