2022 zaczynamy od zwycięstwa!

Po golu Erika Cikosa wygrywamy z Apklan Resovią Rzeszów 1:0!

Pierwsza połowa zaczęła się od lekkiej przewagi Apklan Resovii. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli na naszej połowie. Mimo to ekipa z Rzeszowa nie potrafiła znacząco zagrozić bramce strzeżonej przez Gabriela Kobylaka. W naszych szeregach bardzo aktywny od samego początku był Hubert Tomalski. „Tomal” napędzał niemal każdą akcję naszego zespołu. Nasz zawodnik raz po raz był faulowany przez przeciwników. To właśnie Tomalski był najbliżej strzelenia gola. W 17. minucie dopadł do wybitej piłki i z okolic 25 metra huknął na bramkę Resovii, jednak zabrakło kilku centymetrów.

Resovia próbowała zaskoczyć nas stałymi fragmentami gry. Na nasze szczęście defensorzy Puszczy byli czujni i stałe fragmenty nie przełożyły się na groźne sytuacje w naszym polu karnym. Pod koniec pierwszej połowy Puszcza była bliska objęcia gola po rzucie wolnym. Pojedynek główkowy wygrał Kościelny, ale strzał był zbyt lekki.

Po zmianie stron świetną okazję miał Emil Thiakane. Nasz zawodnik rzucił się „szczupakiem” na dośrodkowanie w pole karne i zabrakło centymetrów do objęcia prowadzenia. Chwilę później mieliśmy dużo szczęścia. Sam na sam wyszedł Wróbel, który próbował posłać piłkę nad Kobylakiem, jednak nasz golkiper wygrał to starcie. W 61. minucie w zamieszaniu w polu karnym piłkę zgarnął Mikulec. Strzelił bez namysłu, a piłkę instynktownie nogą odbił Kobylak!

Puszcza długo nie mogła znaleźć właściwego rytmu, ale w 79. minucie prawą stroną pomknął Jakub Bartosz. Wpadł w pole karne i upadł po zderzeniu z Eizenchartem. Sędzia po analizie VAR przyznał rzut karny Puszczy. Do jedenastki podszedł Erik Cikos. Mimo, że bramkarz gości wyczuł strzelca, to jednak piłka wpadła do siatki i „Żubry” objęły prowadzenie! Do końca meczu wynik meczu się nie zmienił. Puszcza na inaugurację 2022 wygrała 1:0 i zdobyła bardzo ważne 3 punkty!

Puszcza Niepołomice – Apklan Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)

1:0 Cikos (k.) 80′

Żółte kartki: Kościelny, Serafin – Eizenchart, Komor.

Widzów: 867.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień, 10. Hubert Tomalski, 11. Emile Thiakane (62′ 6. Marcel Pięczek), 14. Jakub Serafin (KPT), 17. Jakub Bartosz (89′ 8. Piotr Mroziński), 27. Łukasz Sołowiej, 45. Rok Kidrić, 70. Wojciech Hajda (89′ 7. Grzegorz Aftyka), 77. Erik Cikos, 91. Kamil Kościelny.

Resovia: 1. Branislav Pindroch – 4. Rafał Mikulec (69′ 98. Kamil Antonik), 5. Dawid Kubowicz, 7. Marek Mróz, 9. Paweł Wojciechowski (69′ 11. Damian Hilbrycht), 16. Josip Sojlić (KPT), 24. Aleksander Komor, 25. Bartosz Jaroch, 42. Bartłomiej Eizenchart, 77. Sebastian Strózik.