Niepołomice odczarowane!

Gracze Puszczy Niepołomice wrócili do gry. W pierwszym spotkaniu po przymusowej przerwie wygrali z Chojniczanką Chojnice 1:0 (0:0).

Początek spotkania zdecydowanie należał do Żubrów. Gracze Tomasza Tułacza dłużej utrzymywali się przy piłce i często gościli na połowie rywali. Pierwszą szansę na zdobycie gola miał Radionov. Napastnik ładnie złożył się do uderzenia głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką Chojniczanki. Chwilę później swoje okazje mieli Stefanik i Eizenhart. Jednak w obu przypadkach kapitalnie bronił Janukiewicz. W 21. minucie strzelał Żytek, piłkarze Puszczy reklamowali zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.

Choć Puszcza atakowała, to pierwszego gola zdobyła Chojniczanka. Do siatki trafił Mikołajczak, jednak sędzia odgwizdał przewinienie napastnika gości i bramki nie uznał. Kilka minut później znów Żubry mogły mówić o wielkim szczęściu. Po dośrodkowaniu Jagiełły bliski strzelenia gola był Kuzimski. Puszcza mogła schodzić do szatni prowadząc. Znowu jednak refleksem popisał się Janukiewicz. Golkipera gości zza pola karnego starał się pokonać Stefanik.

Po zmianie stron na ciekawą akcję ze strony Puszczy czekaliśmy do 57. minuty. Z dystansu przymierzył Klec, ale tym razem piłka o centymetry minęła bramkę Chojniczanki. Goście chwilę później zmarnowali doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Niepilnowany na 5 metrze był Kuzimski, ale na nasze szczęście fatalnie spudłował. W 68. minucie spotkania ataki naszego zespołu przyniosły wreszcie bramkowy skutek. Po jednym z dośrodkowań piłka spadła pod nogi Rodionowa, który pokonał Janukiewicza!

Po stracie bramki inicjatywę przejęli goście. Nasza defensywa skutecznie odpierała kolejne ataki graczy z Chojnic. Pod koniec meczu Niemczyckiego starał się zaskoczyć strzałem głową Kuzimski, ale górą był   nasz bramkarz. W 88. minucie meczu wynik mógł podwyższyć Tomalski. Jego strzał wylądował na bocznej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i po 228 dniach znów mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa na własnym stadionie!

Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)

68′ Radionov

Puszcza: Niemczycki, Stępień, Uwakwe (46′ Stawarczyk), Tomalski, Stefanik, Radionov, Klec, Eizenhart (69′ Żurek), Żytek, Bartków (85′ Czarny), Cikoś.

Chojniczanka: Janukiewicz, Papikyan, Jagiełło, Kuzimski, Mikołajczak, Wachowiak, Paprzycki (77′ Surdykowski), Zejdler (65′ Wolski), Klabnik, Michalski, Mudra

Żółte kartki: Niemczycki, Stefanik – Mikołajczak, Wachowiak, Michalski, Papikyan, Surdykowski.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)