4-0!

Zdecydowanym zwycięstwem Puszczy Niepołomice nad Gryfem Wejherowo zakończyło się spotkanie 12. kolejki piłkarskiej II ligi.

Niezbyt miło swój debiut trenerski na ławce Gryfa Wejherowo będzie wspominał Piotr Rzepka. W swoim pierwszym meczu został pokonany przez Puszczę Niepołomice 4-0.

Wynik tego spotkania otworzył najlepszy strzelec Puszczy Niepołomice Mateusz Broź. Napastnik, który w sezonie ligowym zdobył już 8 bramek, zakończył bardzo dobrą akcję naszej drużyny plasowanym strzałem z 12 metrów.

Po strzelonej bramce widać było, że piłkarze Puszczy nie chcą doprowadzić do sytuacji, jaka miała miejsce choćby przed tygodniem, kiedy mimo prowadzenia 0-1 w wyjazdowym meczu w Stargardzie Szczecińskim nie udało się zdobyć choćby punktu. Zawodnicy w niebieskich strojach postanowili pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie w meczu. Okazje ku temu były już w pierwszej połowie, ale przed przerwą swoich szans nie wykorzystali Mateusz Broź i Dawid Sojda.

Różnica w dyspozycji obu zespołów była jednak na tyle spora, że druga bramka była kwestią czasu. Co ciekawe dalsze, skuteczne rozmontowanie defensywy Gryfa rozpoczęło się dopiero w ostatnich 10 minutach meczu. Strzelaninę rozpoczął Michał Czarny, który przytomnie zachował się w polu karnym i dobił piłkę odbitą przez bramkarza Gryfa. Było to premierowe trafienie stopera w barwach nasze drużyny.

W końcówce spotkania padły jeszcze dwie bramki, w których wydatny udział miał wprowadzony na ostatni kwadrans za Mateusza Brozia Adrian Gębalski. Najpierw „Gęba” zmusił do błędu Ferrę po strzale z rzutu wolnego co skrzętnie wykorzystał Dariusz Gawęcki, a zaledwie minutę później sam ustalił wynik meczu bo błyskawicznej kontrze zainicjowanej przez Łukasza Furtaka.

Wynik potwierdził regułę, że jeśli piłkarze Puszczy wygrywają w tym sezonie, to po goleadzie. Zwycięstwo pozwoliło awansować Puszczy na 13 miejsce w tabeli. W 12 meczach zawodnicy z Niepołomic zdobyli 13 punktów. W następnym meczu przeciwnikiem naszej drużyny będzie Legionovia Legionowo.

Puszcza Niepołomice 4-0 Gryf Wejherowo
Mateusz Broź 22, Michał Czarny 82, Dariusz Gawęcki 85, Adrian Gębalski 86

Puszcza: Marcin Staniszewski – Łukasz Furtak, Damian Lepiarz, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk – Dawid Sojda (83 Dominik Maluga), Marcel Kotwica, Roman Stepankow (65 Longinus Uwakwe), Dariusz Gawęcki, Kamil Łączek (70 Konrad Wieczorek) – Mateusz Broź (76 Adrian Gębalski).

Gryf: Wiesław Ferra – Sebastian Kowalski, Maciej Osłowski, Michał Skwiercz, Maciej Dampc – Adrian Klimczak, Piotr Kołc, Paweł Czoska (63 Jacek Wicon), Krzysztof Rzepa (75 Jakub Giec), Filip Sosnowski (46 Maciej Szymański) – Krzysztof Wicki (53 Mateusz Kuzimski).

żółte kartki: Furtak – Dampc.

sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).