4. kolejka

Sezon w drugiej lidze rozkręca się na dobre. Dziś w Radomiu rozpocznie się 4. kolejka obecnych rozgrywek. Kilka zespołów walczyć będzie o miano niepokonanej drużyny, a kolejne o pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Już dzisiaj o godzinie 17.00 dojdzie do pojedynku Radomiaka Radom z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Gospodarze, ekipa beniaminka w trzech pierwszych meczach zdołała już wygrać, przegrać i zremisować. W ostatniej kolejce polegli po walce w Częstochowie 2-3. Rewelacja ubiegłej edycji Pucharu Polski, Błękitni Stargard Szczeciński w tym sezonie mogą skupić się już tylko na lidze. Podobnie jak Radomiak mają po trzech meczach 4 punkty, a w ostatniej kolejce podzielili się łupem z Nadwiślanem Góra remisując u siebie 1-1. W drużynie z Radomia warto zwrócić uwagę na Brazylijczyka Leandro. 26-latek jest autorem wszystkich czterech bramek zespołu z Radomia w tym sezonie.

Druga liga przyzwyczaiła nas już do tego, że większość meczów rozgrywana jest w sobotę. Czwarta kolejka jest tego potwierdzeniem. 22 sierpnia o godzinie 17:00 rozpoczną się trzy spotkania. Jedno szczególnie nas interesuje. Puszcza Niepołomice zmierzy się w Zambrowie z Olimpią. Oba zespoły w pierwszych trzech kolejkach ugrały po jednym punkcie. Zarówno gracze Olimpii jak i Puszczy liczą i czekają na pierwsze zwycięstwo.

Równo z pierwszym gwizdkiem w Zambrowie rozpoczną się spotkania w Tarnobrzegu i Brzesku. Okocimski, który bardzo dobrze wystartował i nie zanotował jeszcze porażki podejmie u siebie Legionovię, która wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Siarka natomiast, która w pierwszej kolejce wysoko wygrała 3-0 w Niepołomicach podejmie Raków Częstochowa, który po trzeciej kolejce znalazł się na pozycji lidera.

O 18:00 u siebie zagra nasz ostatni rywal. Wisła Puławy podejmie na własnym terenie Znicz Pruszków, jeden z sześciu zespołów, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Gracze z Pruszkowa w ostatniej kolejce zostali boleśnie pokonani przez Stal Mielec. Gracze „Stalówki” bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w 90 minucie meczu.

W daleką podróż do Kołobrzegu wybierze się ROW 1964 Rybnik. Kotwica, która jako ostatnia dołączyła do grona drugoligowców czeka na pierwsze zwycięstwo. Gracze z Rybnika, którzy rzutem na taśmę przegrali walkę o pierwszą ligę ten sezon zaczęli dość spokojnie, a w ostatniej kolejce otrzymali sroga lekcję od GKS-u Tychy.

Najpóźniej w sobotę rozpoczną się mecze w Mielcu i Tychach. Na Podkarpaciu dojdzie do pojedynku dwóch Stali. Gracze z Mielca w trzech kolejkach zdobyli 7 punktów i są póki co w czubie tabeli,a zawodnicy ze Stalowej Woli natomiast, choć są aktualnie na 12 miejscu zwycięstwem doprowadzą do przeskoczenia gospodarzy.

Najpóźniej w sobotę swój mecz rozpoczną gracze GKS-u Tychy. Tyszanie na pięknym obiekcie zagrają z Polonią Bytom. Po falstarcie i porażce w pierwszym meczu gracze GKS-u wyraźnie łapią wiatr w żagle o czym świadczą zwycięstwa z Olimpią Zambrów i ROW-em 1964 Rybnik. Warto zwrócić uwagę na ich mecze z Polonia Bytom, bowiem już w środę zawodnicy z Tych zawitają do Niepołomic.

Na zakończenie kolejki Nadwiślan zagra z Gryfem Wejcherowo. Gracze z Nadwiślana jeszcze nie wygrali, a piłkarze Grywa jeszcze nie przegrali. W Górze zwycięstwo gościom nigdy nie przychodzi bezproblemowo.

21 sierpnia (piątek):
Radomiak Radom – Błękitni Stargard Szczeciński, godz. 17:00,

22 sierpnia (sobota):
Okocimski KS Brzesko – Legionovia Legionowo, godz. 17:00,
Siarka Tarnobrzeg – Raków Częstochowa, godz. 17:00,
Olimpia Zambrów – Puszcza Niepołomice, godz. 17:00,
Wisła Puławy – Znicz Pruszków, godz. 18:00,
Kotwica Kołobrzeg – ROW 1964 Rybnik, godz. 18:00,
Stal Mielec – Stal Stalowa Wola, godz. 19:00,
GKS Tychy – Polonia Bytom, godz. 19:30,

23 sierpnia (niedziela):
Nadwiślan Góra – Gryf Wejherowo, godz. 17:00.

 

/mb/