850 km po 3 punkty

425 kilometrów w jedną stronę dzieli Niepołomice od Zambrowa. Piłkarze Puszczywyjechali dzisiaj w drogę po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Przeciwnikiem naszej drużyny w meczu czwartej kolejki piłkarskiej II ligi będzie Olimpia Zambrów. Piłkarze Olimpii, drugoligowy beniaminek podobnie jak nasza drużyna czekają na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie.

Gracze Olimpii nie mieli prostej drogi do awansu. Najpierw w rozgrywkach III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej do ostatniej kolejki bili się z Olimpią Elbląg, dystansując swoją imienniczkę o ledwie 1 punkt. Co więcej oba zespoły spotkały się ze sobą w ostatniej kolejce ligowej grając w bezpośrednim meczu o możliwość gry w barażach. Zaledwie dwie porażki Olimpii w 34 meczach robią wrażenie. Później Olimpia walczyła w barażu o drugą ligę ze Stalą Rzeszów, wygrywając na wyjeździe 3-2 i remisując w meczu u siebie 1-1.

Po awansie do zespołu dołączyło 9 zawodników, a odeszło dziesięciu. W pierwszych trzech spotkaniach w nowej rzeczywistości gracze z  Zambrowa zdobyli jeden punkt, a więc dokładnie tyle samo co Puszcza. Pierwsze oczko uratowali w meczu otwierającym sezon. W 80 minucie meczu Dominik Lemanek wyrównał stał rywalizacji z ROW-em 1964 Rybnik i ustalił wynik tego meczu na 1-1. W kolejnych dwóch spotkaniach Olimpia zanotowała dwie porażki, ale trzeba pamiętać, że walczyła z GKS-em Tychy oraz Polonią Bytom.

W sobotę oba zespoły wyjdą więc po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Czas pokaże, która drużyna dopnie swego.

 

/mb/