Podsumowanie 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Za nami ostatnia tegoroczna kolejka ligowa! Przyjrzyjmy się temu, w jakich nastrojach na przerwę zimową udadzą się nasi ekstraklasowi rywale.

W dobrych humorach z pewnością rundę zamknęli zawodnicy Górnika Zabrze, którzy w ostatnim ligowym meczu pewnie pokonali Wartę Poznań aż 3:0. Podczas otwierającego kolejkę piątkowego wieczoru ważne zwycięstwo odniósł też zespół lidera. Wygrana Śląska Wrocław w lokalnych derbach z Zagłębiem Lubin może cieszyć wrocławian podwójnie – dopisane trzy punkty zagwarantowały zespołowi trenera Magiery pierwsze miejsce w tabeli na koniec 2023 roku.

Sobotni pościg Żubrów za remisem z Jagiellonią Białystok rozpoczął rywalizację tego dnia. Rozegrano wówczas jeszcze dwa spotkania, w których padło łącznie siedem bramek. Trzy z nich na obiekcie Widzewa, gdzie od łodzian o jedno trafienie lepsza okazała się szczecińska Pogoń, zaś cztery kolejne – w Radomiu. Tam po remisie 2:2 punkty zostawił Lech Poznań.

Od remisu rozpoczęła się również niedziela. Tym razem punktami podzielił się ŁKS i Ruch Chorzów. W dwóch kolejnych spotkaniach ważne zwycięstwa odniósł mistrz i wicemistrz Polski. Raków Częstochowa minimalnie pokonał Koronę Kielce, zaś Legia – dwiema bramkami Cracovię.

Kolejkę zamknęło poniedziałkowe spotkanie Piasta Gliwice ze Stalą Mielec. Wyraźnie lepsi okazali się w nim gospodarze, pokonując mielczan aż 3:0.

Prezentujemy komplet wyników 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Piątek, 15 grudnia:

Górnik Zabrze – Warta Poznań 3:0
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:2

Sobota, 16 grudnia:

Puszcza Niepołomice – Jagiellonia Białystok 3:3 
Widzew Łódź – Pogoń Szczecin 1:2
Radomiak Radom – Lech Poznań 2:2

Niedziela, 17 grudnia:

ŁKS Łódź – Ruch Chorzów 1:1
Raków Częstochowa – Korona Kielce 1:0
Legia Warszawa – Cracovia 2:0

Poniedziałek, 18 grudnia:

Piast Gliwice – Stal Mielec 3:0