Aktywne ferie naszej Akademii

Dwa tygodnie aktywności sportowej, blisko 250 zaangażowanych zawodników i ponad 20 trenerów. Tak w skrócie można opisać ferie zimowe Akademii Puszczy Niepołomice.

U6 i U7 – Dwie najmłodsze grupy świetnie bawiły się i trenowały podczas „Dnia Piłkarza”. Zawodnicy w trakcie swojego piłkarskiego dnia odwiedzili salę zabaw i basen, odbył się trening wraz z mini-turniejem, a także uczestniczyli w seansie filmowym. Wszystko zakończyło się rozdaniem nagród. Ponad 8 godzin pełnych aktywności i uśmiechów na ustach.

U8,U9,U10 i U11 – Grupy żaków i orlików podczas pierwszego tygodnia ferii odbyły 7 jednostek treningowych na boiskach (hale, orlik i balon), 4 jednostki teoretyczne i motoryczne. Dodatkowo od poniedziałku do soboty czekały na nich jeszcze wycieczka do kina, wycieczka do parku trampolin, turniej wewnętrzny oraz zajęcia z Panią dietetyk.

U12,U13,U14,U15,U17 i U19 – Starsze grupy pracowały w drugim tygodniu ferii. Większość zajęć odbywało się na boisku i obiektach Gminnego Centrum Sportu, gdzie mieliśmy bardzo dobre warunki. Korzystaliśmy również z gminnych orlików, basenu, siłowni i kina. Zawodnicy mieli zapewnione również zajęcia z psychologiem sportowym, dietetykiem oraz warsztaty prasowe z rzecznikiem klubu. Rozegrane zostały również mecze sparingowe (m.in. z Hutnikiem Kraków, Orłem Myślenice, Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

Mikro-zgrupowania zostały zakończone, a grupy treningowe wróciły do swoich normalnych grafików treningowych. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej na zwiększonych obrotach. Wierzymy, że dobra praca przyniesie efekty.

Wkrótce start rozgrywek ligowych drużyn młodzieżowych, a przed nim przedstawimy kibicom każdą grupę z osobna w postaci artykułu.

Autor: Łukasz Górka