Bez Wallace’a, za to z Uwakwe

Już w najbliższą sobotę podejmiemy przy Kusocińskiego zespół Floty Świnoujście. W spotkaniu nie zagra Wallace. Mecz rozpocznie się o 16:00

Brazylijczyk musiał opuścić ostatnie spotkanie z Wisłą Płock po niespełna pół godzinie gry. Jak się okazało kontuzja kolana jest dosyć poważna i uniemożliwia grę zawodnikowi w najbliższym spotkaniu. Nie wiadomo jeszcze jak długo trwać będzie jego rekonwalescencja. Najprawdopodobniej jednak obejdzie się bez operacji – informuje trener Dariusz Wójtowicz. Kiedy tylko poznamy dokładną przerwę w grze, niebawem o tym poinformujemy.

Dobrą wiadomością jest powrót do kadry Longinusa Uwakwe. Podstawowy zawodnik drugiej linii wraca do gry po przymusowej przerwie spowodowanej otrzymaniem już 4 żółtych kartek w obecnym sezonie. Warto również wspomnieć, że reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Trener Dariusz Wójtowicz w krótkiej rozmowie zapytany został dlaczego prowadzony przez niego zespół rozgrywa dotychczas jedna dobrą połowę. Musimy pamiętać, że każdy rozegrany przez nas mecz w I lidze jest trudną batalią. Faktycznie póki zespół nie potrafi grać na równym poziomie przez całe spotkanie. Brakuje jeszcze jakości potrzebnej na 90 minut. Musimy jednak w czasie naszej przewagi dokumentować lepszą postawę na boisku bramką, wtedy z pewnością łatwiej będzie nam grać w dłuższej perspektywie czasowej.

Z pewnością najbliższy mecz z Flotą do łatwych nie będzie należał. Jak przekonuje trener Wójtowicz w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę z miejsca, które zajmujemy, a tylko wyzwala w zawodnikach dodatkową energię i motywację zarówna na treningach jak i podczas meczu. W każdym spotkaniu musimy zaciekle walczyć o punkty, bo znamy swoje umiejętności. Nie inaczej będzie w sobotę, zwłaszcza, że pamiętajmy gramy u siebie w Niepołomicach gdzie zespół nie przegrywa – kończy szkoleniowiec MKS Puszczy Niepołomice.

 

Marek Bartoszek