Bezbramkowy remis

Remisem 0-0 zakończyło się spotkanie 14. kolejki piłkarskiej II ligi w którym Puszcza Niepołomice zmierzyła się z Kotwicą Kołobrzeg.

W pierwszej połowie najlepsza okazję do zdobycia bramki dla drużyny z Niepołomic był powracający po pauzie za żółte kartki Łukasz Furtak, który popisał się świetnym strzałem zza pola karnego. Piłka na szczęście dla gości sobotniego meczu odbiła się jednak od poprzeczki. Kilka chwil później świetnie uderzył również Michał Mikołajczyk, ale na posterunku był bramkarz Kotwicy.

Swoje okazje mieli również gracze z Pomorza, ale zarówno Mateusz Wrzesień jak i Michał Szubert nie potrafili pokonać Marcina Staniszewskiego. Kontrowersyjną sytuacją z pierwszej połowy był moment kiedy piłka po zagraniu Kamila Łączka trafiła w rękę Jakuba Poznańskiego. Arbiter prowadzący to spotkanie postanowił jednak nie dyktować rzutu karnego.

W drugiej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, ale oba zespoły starały się przede wszystkim nie stracić bramki.  I z tego zadania zarówno piłkarze Kotwicy jak i Puszczy wywiązali się znakomicie. Mecz zakończył się więc sprawiedliwym remisem.

Puszcza Niepołomice – Kotwica Kołobrzeg 0-0

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski (M) Ż – 4. Łukasz Furtak (M), 17. Dariusz Gawęcki, 18. Damian Lepiarz, 28. Michał Mikołajczyk (Ż) – 16. Dominik Maluga (M) (62′ 2. Konrad Wieczorek), 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe (Ż), 14. Kamil Łączek, 9. Adrian Gębalski, 21. Mateusz Broź (Ż, 66′ 11. Dawid Sojda Ż)
Kotwica Kołobrzeg: 1. Wojciech Małecki, 23. Witold Cichy, 18. Jakub Poznański, 16. Bartosz Soczyński (Ż), 99. Piotr Azikiewicz, 28. Bruno Żołądź, 7. Dawid Berg (M) (54′ 14. Korneliusz Sochań), 77. Mateusz Świechowski, 11. Michał Szubert (64′ 19. Łukasz Kacprzycki Ż), 8. Mateusz Wrzesień, 17. Tomasz Bejuk (83′ 10. Tomasz Rydzak)

 

/mb/

fot. Overlia Studio