Bruk Bet najbliższym rywalem

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zawita jutro do Niepołomic. Historia pojedynków obu zespołów jest niezwykle interesująca.

Słonie z Niecieczy spotykały się z niepołomickimi Żubrami jeszcze w IV lidze. To właśnie z Termalicą nasza drużyna odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo w pierwszoligowej rzeczywistości. Później drużyna Bruk-Betu awansowała do ekstraklasy, a nasz zespół skupił się na powrocie do pierwszej ligi.

W końcu jesienią 2018 roku oba zespoły znów się spotkały i dały kibicom ogrom emocji w zakończonym 2-2, meczu w Niecieczy. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Gutkovskis, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Puszczy mógł dać Tomalski, ale piłka po jego uderzeniu z połowy boiska trafiła w poprzeczkę.

Po 29 kolejkach trwającego sezonu oba zespoły plasują się w samym środku ligowej stawki. Bruk-Bet w ostatniej kolejce wyprzedził Puszczę i z dorobkiem 40 punktów zajmuje 7 lokatę. Puszcza po porażce w Tychach spadła na 9 miejsce z liczbą 38 punktów.

Nasz zespół po zwycięskim powrocie z Łodzi, stracił rezon w ostatnich tygodniach. Najpierw w Niepołomicach przegraliśmy 1-2 z GKS-em Katowice, a w miniona sobotę wysoko 0-3 w Tychach.

Liczymy więc na odrodzenie drużyny i kolejne punkty do naszego dorobku. Zwłaszcza, że do składu mogą wrócić pauzujący za kartki w Tychach: Marcel Kotwica i Wiktor Żytek. Zabraknie natomiast Łukasza Szczepaniaka, który w meczu z GKS-em Tychy został upomniany po raz czwarty. Pozytywnym impulsem jest również powrót zawodników kontuzjowanych. Bartosz Żurek pojawił się nawet na murawie w Tychach wchodząc w drugiej połowie, a na ławce był już, zawodnik z przeszłością w Termalice, czyli Michał Czarny.

Czy możemy liczyć na przełamanie Żubrów? Kurs w Fortunie na zwycięstwo Puszczy wynosi 2.5. Nasza drużyna jest w tym sezonie bardzo bezpośrednia w meczach u siebie. Z 14 spotkań przy K2 tylko dwa kończyły się remisami. Kurs na zwycięstwo Puszczy z wyłączeniem remisu wynosi 1,64.

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Spotkanie w derbach Małopolski poprowadzi arbiter z … Krakowa, Robert Marciniak. Ciekawostką jest fakt, że prowadził po jednym meczu obu drużyn w tym sezonie. Bruk Bet Termalica przegrała ten mecz z Chrobrym 1-2, a w meczu Puszczy z Wigrami Suwałki padł remis 1-1.

Pierwszy gwizdek, w środę 24 kwietnia zabrzmi na Stadionie Miejskim w Niepołomicach o godzinie 19:00.

 

fot. 400mm