Było tak blisko…

Niestety nie udało się zdobyć punktów przed własną publicznością, choć nasz zespół walczył ambitnie do końca spotkania grając przez większą część w osłabieniu. W ostatniej akcji meczu piłka po strzale Mrozińskiego trafiła w słupek… 

Goście byli aktywni od początku spotkania. W 13. minucie z wolnego szczęścia próbował Garuch, ale piłkę głową odbił Hladik. Nasz zespół rozkręcał się z minuty na minutę. Od początku spotkania lewą stroną akcje Puszczy napędzał Górski. Niestety w 30. minucie Bardanca sfaulował w polu karnym zawodnika gości za co obejrzał czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Dominguez, ale intencję strzelca wyczuł Kobylak i odbił piłkę! Do przerwy przeważała Miedź, ale nie przełożyło się to na klarowne okazje.

Po zmianie stron znów kapitalną interwencją popisał się Kobylak. Bednarski wyszedł sam na sam, a nasz bramkarz do końca wyczekał zawodnika gości i obronił strzał! Niestety w 60. minucie Miedź wyszła z kontrą. Bednarski zagrał w polu karnym do niepilnowanego Bruno Garcii, a ten płaskim strzałem dał gościom prowadzenie. Mimo straty bramki nasz zespół nie podłamał się. Dwa kapitalne rajdy zaliczył Górski. Najpierw po jego dośrodkowaniu zabrakło milimetrów, by piłkę głową sięgnął Thiakane. Potem Górski mocno zagrał wzdłuż bramki, jednak żaden z zawodników nie przeciął tego podania. Goście mogli podwyższyć prowadzenie po strzale Caroliny, ale znów świetnie interweniował Kobylak.

Pod koniec meczu nasz zespół postawił wszystko na jedną kartę. Po dośrodkowaniu w pole karne bardzo dobrą okazję zmarnował Kobusiński trafiając z bliska w bramkarza Miedzi. W doliczonym czasie gry walkę o górną piłkę wygrał Mroziński, ale trafił w słupek!

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 0:1 (0:0)

0:1 Bruno Garcia 60′

Żółte kartki: Aftyka – Mijusković, Tront,

Czerwona kartka: Bardanca 31′ (faul).

W 31 minucie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Dominguez (Kobylak obronił).

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień, 7. Grzegorz Aftyka (81′ 63. Szymon Dziadosz) , 8. Piotr Mroziński, 9. Rafał Boguski (65′ 21. Szymon Kobusiński), 14. Jakub Serafin (Kpt), 19. Sebastian Górski (81′ 24. Jędrzej Strózik), 21. Szymon Kobusiński, 22. Diego Bardanca, 30. Ivan Hladik, 70. Wojciech Hajda (69′ 20. Kacper Cichoń).

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 6. Szymon Matuszek (Kpt), 7. Marcin Garuch (88′ 24. Michał Pojasek), 9. Michał Bednarski, 10. Maxime Dominguez, 13. Jon Aurtenetxe, 18. Kamil Zapolnik (47′ 27. Bruno Garcia Marcate), 20. Damian Tront (88′ 59. Mehdi Lehaire), 22. Szymon Stróżyński (75′ 70. Maciej Śliwa), 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković.