Ciągle czekamy na wyjazdowe punkty w PKO BP Ekstraklasie

Trzeci wyjazd ligowy nie przyniósł naszej drużynie kolejnych punktów w ligowej tabeli. Tym razem musieliśmy uznać wyższość Zagłębia Lubin. W meczu 5.kolejki PKO BP Ekstraklasy gospodarze tego meczu wygrali 1:0 po bramce Kacpra Chodyny.

Pierwsza połowa była z gatunku tych „do zapomnienia” w wykonaniu naszej drużyny. Zagłębie zdecydowanie przeważało i zepchnęło nas momentami do głębokiej defensywy. Z dziennikarskiego obowiązku odnotować trzeba uderzenie z dystansu Mateusza Cholewiaka nieco obok dalszego słupka bramki popularnych „Miedziowych”. Zagłębie w tej części gry stworzyło sobie co najmniej kilka dogodnych sytuacji, jednak bardzo dobrze dysponowany tego dnia Komar zachował czyste konto.

Po zmianie stron już w 50. minucie niefrasobliwość w szykach defensywnych Puszczy wykorzystali gospodarze i w pojedynku „oko w oko” z Komarem lepszy okazał się skrzydłowy Zagłębia- Chodyna. Druga połowa w wykonaniu drużyny trenera Tułacza była dużo lepsza od pierwszej. Kilka razy z opresji lubinian ratował ich bramkarz- Weirauch. Najlepsze sytuacje w drużynie Puszczy zmarnowali w tym meczu Stępień (uderzenie z bliska głową) oraz Majchrzak (prawą nogą z okolic 11.metra). Do samego końca Puszcza walczyła o chociaż punkt. Już w doliczonym czasie gry, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Siemaszki, piłkę głową uderzył Yakuba, ale ta zatrzymała się tylko na poprzeczce bramki Zagłębia.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 1-0 PUSZCZA NIEPOŁOMICE

Bramka: Kacper Chodyna 50

KGHM Zagłębie: 22. Szymon Weirauch – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 74. Kamil Kruk (69, 25. Michał Nalepa), 13. Mateusz Grzybek – 7. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski (88, 35. Filip Kocaba), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (70, 17. Marek Mróz), 39. Damjan Bohar (46, 21. Tomasz Pieńko) – 90. Dawid Kurminowski (83, 11. Arkadiusz Woźniak).

Puszcza: 1. Kewin Komar – 8. Piotr Mroziński, 22. Artur Crăciun, 27. Łukasz Sołowiej, 3. Roman Jakuba – 11. Mateusz Cholewiak (68, 17. Jakub Bartosz), 14. Jakub Serafin (79, 19. Jakub Stec), 5. Konrad Stępień, 16. Michał Walski (46, 9. Artur Siemaszko), 6. Marcel Pięczek (46, 23. Jordan Majchrzak) – 25. Kamil Zapolnik (63, 24. Muris Mešanović).

Żółte kartki: Kruk, Kopacz – Majchrzak, Crăciun, Mroziński, Stępień.

Czerwona kartka: Artur Crăciun (87. minuta, Puszcza, za drugą żółtą).

Sędziował: Łukasz Kuźma.