Cracovia zwycięzcą Turnieju!

Oldboye Cracovii zwyciężyli w towarzyskim turnieju rozegranym w ubiegłą sobotę na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

Wydarzenie zorganizowane wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, firmę Oknoplast oraz Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice było jednym elementów tegorocznych obchodów 90-lecia niepołomickiego klubu.

Na zawody zaproszono Piłkarską Reprezentację Dziennikarzy, zaprzyjaźniony zespół Poloneza Wiedeń oraz drużynę Oldboyów Cracovii. W turnieju wzięli udział również gospodarze – Oldboye Puszczy Niepołomice.

Los zdecydował, że w pierwszym z półfinałów zmierzyły się zespoły Oldboyów Cracovii i Puszczy. Mimo ambitnej walki i prowadzenia 1-0, gospodarze nie zdołali utrzymać wyniki i przegrali z późniejszym triumfatorem turnieju 1-2.

W drugim meczu półfinałowym Reprezentacja Dziennikarzy Polskich uległa 1-3 zespołowi Poloneza Wiedeń. W kadrze Dziennikarzy Polskich znaleźli się m.in. Dariusz Tuzimek i Cezary Olbrycht (NC+), znany prezenter pogody Tomasz Zubilewicz czy dziennikarz Gazety Wyborczej (strzelec honorowej bramki) Robert Błoński.

W meczu o trzecie miejsce Oldboye Puszczy w których wystąpili m.in. burmistrz Roman Ptak, prezes MKS Puszcza Jarosław Pieprzyca, a także byli gracze niepołomickiego zespołu  wzmocnieni przedstawicielami firmy Oknoplast nie wystraszyli się znanych ze szklanego ekranu rywali. Po dobrym meczu pokonali 3-0 Dziennikarzy i uplasowali się na najniższym miejscu na podium.

Finał był udokumentowaniem W finałowym spotkaniu Cracovia w której prym na boisku wiódł Paweł Zegarek nie dała szans zespołowi Poloneza. Dzięki temu turniej towarzyski organizowany w ramach obchodów 90-lecia klubu wygrali goście z Krakowa.

 

Marek Bartoszek