Czas na Borutę

Już jutro piłkarze Puszczy Niepołomice zmierza się w Zgierzu z tamtejszą Borutą. Stawką meczu będzie awans do 1/16 Pucharu Polski i możliwość rywalizacji z esktraklasową Lechią Gdańsk w kolejne fazie rozgrywek. 

Oddalony od Niepołomic o około 300 kilometrów Zgierz będzie jutro miejscem rozegrania drugiego oficjalnego meczu Puszczy w sezonie 2015/16 i ostatnim sprawdzianem przed startem nowego sezonu ligowego.

Dla Boruty będzie to pierwsze mecz tego sezonu. Przedstawiciel łódzkiej grupy IV ligi mecze ligowe rozpocznie 15 bądź 16 sierpnia pojedynkiem z Omegą Kleszczów. Boruta to zwycięzca Pucharu Polski na szczebli Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W finale rozegranym 17 czerwca nasi rywale pokonali po rzutach karnych Lechię Tomaszów Mazowiecki.

W rundzie wstępnej los uśmiechnął się do Boruty, która swojego meczu rozgrywać nie musiała. Było to spowodowane wycofaniem się z rozgrywek Widzewa Łódź. Wolny los sprawił, że Boruta, rywalizację w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym rozpocznie od pierwszej rundy.

Ubiegły sezon nasi pucharowi rywale zakończyli na 8 miejscu w IV lidze notując bilans 14 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażek. Swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w Borucie Michał Mikołajczyk, kapitan Puszczy Niepołomice.

Z jutrzejszego meczu przeprowadzimy relację na żywo, minuta po minucie. Zachęcamy do jej śledzenia!

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Marcin Szrek z Kielc. Wspomniany arbiter prowadził w ubiegłym sezonie dwa spotkania naszej drużyny z Rozwojem Katowice. Oba zakończyły się porażką Puszczy 0-1.

/mb/