Czas na Chrobrego

W meczu 4. kolejki Fortuna 1 ligi Puszcza Niepołomice podejmie w Głogowie tamtejszy Chrobry. Gospodarze są jedyną drużyną w lidze pozostającą bez punktów.

Żubry w pierwszych trzech kolejkach tego sezonu mają za sobą już każde możliwe rozstrzygnięcie. Po inauguracyjnym remisie przy K2 z GKS-em Jastrzębie i zwycięstwie w Opolu przytrafiła się nam porażka z domowym starciu z Sandecją.

Zdecydowanie gorzej sezon rozpoczął dzisiejszy rywal Puszczy, który ma na swoim koncie już 3 porażki. W pierwszym meczu Chrobry przekonał się o sile beniaminka Olimpii Grudziądz przegrywając na wyjeździe aż 0-5. W kolejnych dwóch meczach już tak wysokich porażek nie było, ale 0-1 z Bruk-Bet Termalicą oraz 2-1 z Miedzią Legnica sprawia, że w Głogowie głód punktów jest z pewnością ogromny.

Na domiar złego kontuzji nabawił się motor napędowy drużyny z Głogowa, Mateusz Machaj, który zerwał więzadło krzyżowe i po przebytej operacji rozpoczyna około 6-miesięczny okres rekonwalescencji.

Wszystkie powyższe czynniki z pewnością zwiększą motywację i wolę walki w drużynie naszego rywala, który szukać dziś będzie przełamania.

W ubiegłym sezonie Żubrom bardzo dobrze rywalizowało się z Chrobrym. W ubiegłym roku w Głogowie mierzyliśmy się we wrześniu. Po ciekawym i trzymającym w napięciu spotkaniu wygraliśmy tam 2-3, a bohaterem spotkania był były zawodnik naszego rywala Łukasz Szczepaniak, który dwukrotnie wpakował piłkę do siatki. W rewanżu przy K2 Żubry zagrały koncertowo i nie dały żadnych szans rywalowi. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3-0, a do siatki piłkę wpakowali Stawarczyk, Orłowski i po raz kolejny w starciu z Chrobrym, Łukasz Szczepaniak.

Fortuna w delikatnym faworycie spotkania upatruje naszych rywali. Dzięki temu stawiając na Żubry postawiona przez nas stawka będzie mnożona przez 2.8. W obu meczach pomiędzy obiema drużynami w ubiegłym sezonie padały minimum trzy bramki. Kurs na to, że dziś również padnie powyżej 2.5 gola w meczu wynosi 2.03.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Będzie to jego trzecie pierwszoligowe spotkanie w tym sezonie. W ubiegłym roku prowadził 3 mecze Żubrów z których wygraliśmy jedno, a dwa przegraliśmy.

Początek meczu dzisiaj o 19.00. Niestety tym razem nie przeprowadzimy tradycyjnej relacji minuta po minucie.