GKS walczy o utrzymanie

GKS Katowice będzie rywalem Puszczy Niepołomice w niedzielnym meczu Fortuna 1 ligi. To spotkanie zamknie 28. kolejkę ligową. Początek meczu 14 kwietnia o godzinie 18.00.

Puszcza przystąpi do tego spotkania w znakomitych nastrojach po ubiegłotygodniowej wygranej z Łódzkim Klubem Sportowym. Żubry zakończyły w Łodzi fantastyczną serię ligowego wicelidera i zaostrzyły apetyty przed kolejnym meczem.

Tym razem rywalem naszej drużyny będzie zespół z zupełnie innych rejonów tabeli. GKS Katowice przeżywa w tym sezonie bardzo trudne chwile i znajduje się aktualnie na zagrożonym spadkiem, 16 miejscu w ligowej tabeli. Obok Bytovii, GKS Katowice należy do wąskiej grupy drużyn, które w tym sezonie zaledwie raz cieszyły się z kompletu punktów przed własną publicznością.

Do bezpiecznego miejsca w tabeli GKS Katowice traci aktualnie 3 punkty i porażka w Niepołomicach może postawić ten zespół w bardzo trudnej sytuacji.

Jesienią przy Bukowej oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1-1. Na bramkę z rzutu karnego Adriana Błąda odpowiedział wtedy Hubert Tomalski. Na poziomie pierwszoligowym bilans spotkań przemawia zdecydowanie na korzyść naszej drużyny. W ubiegłym sezonie wygraliśmy w Katowicach 2-1, a w Niepołomicach 1-0. W sezonie 13/14 w Katowicach padł remis 1-1, ale na naszym K2 padł remis 2-2.

W meczu nie wystąpi Marcin Stefanik, który w rywalizacji z ŁKS-em został po raz czwarty napomniany żółtą kartką. Pod znakiem zapytania stoi udział w meczu Marcela Kotwicy i Longinusa Uwakwe. O ich grze decyzja zapewne zostanie podjęta w niedzielę.  O problemach zdrowotnych zapomniał natomiast Konrad Stępień, który jest już gotowy do gry.

W kadrze GKS-u zabraknie 49-krotnego reprezentanta Polski, Jakuba Wawrzyniaka, który podobnie jak Stefanik w ostatnim meczu obejrzał 4 żółtą kartkę.

W tym roku oba kluby mają identyczny bilans 2 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek. Warto jednak pamiętać, że Gieksa oba mecze wygrała na obiektach rywali.

Różnicę w tabeli widać w kursach Fortuny. Bukmacher w faworycie meczu upatruje Puszczę. Kurs na zwycięstwo Puszczy to 2.55. Nasza drużyna otworzy jutro wynik spotkania? Kurs na takie zdarzenie to 1.92.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Arbitrem meczu będzie Jacek Małyszek z Lublina. Prowadził w tym sezonie po jednym meczu obu drużyn, które zarówno Puszcza jak i GKS przegrały 0-2.

Początek meczu o godzinie 18.00. Kasy biletowe przed stadionem miejskim w Niepołomicach czynne będą od godziny 16.00. Zachęcamy do skorzystania z możliwości zakupu biletów w domu za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl