Czas na Koronę Kielce

9 sierpnia w Niepołomicach za sprawą wizyty Korony Kielce poczujemy atmosferę piłkarskiej Ekstraklasy. Początek meczu Puszcza – Korona o godzinie 17.00.

Po raz drugi z rzędu Puszcza Niepołomice zagra w 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski. W ubiegłym roku na tym etapie rozgrywek Puszcza rywalizowała z Lechią Gdańsk… z którą może się zmierzyć w kolejnej rundzie jeśli pokona Koronę, a Lechia wygra swoje spotkanie z wicemistrzem Polski Piastem Gliwice. Podczas ubiegłorocznego meczu z Lechią na Stadionie Miejskim padł rekord frekwencji i mecz obejrzało ponad 1700 widzów.

Puszcza w 1/16 Pucharu Polski grała również w 2011 roku. Wtedy w rzutach karnych lepsza od Żubrów była Polonia Bytom. Po 120 minutach gry padł remis 1-1. Ciekawie było także w sierpniu 2013 roku kiedy to do Niepołomic przyjechała Jagiellonia Białystok, wówczas z Michałem Pazdanem w składzie. Goście wygrali 3-0 i awansowali do kolejnej fazy.

Co ciekawe nasi wtorkowi rywale w ostatnich latach nie spisują się najlepiej w meczach Pucharu Polski. W ostatnich trzech latach … zgodnie przegrywali pierwszy mecz w którym występowali w tych rozgrywkach. W 2013 roku ulegli 1-5 Arce Gdynia, w 2014 roku lepszy okazał się Górnik Zabrze, a w ubiegłym roku Wda Świecie, bowiem w drużynie Korony zagrał nieuprawniony zawodnik i mecz zakończył się walkowerem.

W tym roku Korona rozegrała cztery mecze w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Rozpoczęła od wysokiej wyjazdowej porażki 4-0 z Zagłębiem Lubin. W drugiej serii gier również na wyjeździe gracze z Kielc zremisowali 1-1 z Pogonią Szczecin, by w ostatni weekend lipca zremisować u siebie 1-1 z wicemistrzem Polski Piastem Gliwice. Pierwsze ligowe zwycięstwo Korony miało miejsce … w minioną sobotę. Korona wysoko pokonała wówczas drużynę Lecha Poznań 4-1, a bramki dla naszych rywali zdobyli Sekulski (dwie) Palanca oraz Grzelak. Warto jednak wspomnieć, że Lech od 6 minuty meczu grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tetteha.

Przed nami pierwszy w historii pojedynek Puszczy Niepołomice z Koroną Kielce.

Wciąż można kupić bilety na ten mecz. Ceny biletów są identyczne jak w ubiegłym roku na meczu z Lechią Gdańsk.

Ceny pojedynczych biletów na mecz z Koroną Kielce:

bilet normalny – 20 złotych
bilet ulgowy (studenci, emeryci, renciści) – 10 złotych
bilet specjalny (kobiety, dzieci) 5 złotych
bilet na trybunę gości: 20 złotych

Spora grupa sympatyków Puszczy Niepołomice będzie mogła ten mecz zobaczyć jednak zupełnie za darmo, co więcej na swoim ulubionym miejscu na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Wzorem ubiegłego roku posiadacze karnetów wejdą na ten mecz bezpłatnie. Pełną informację dotyczącą sprzedaży karnetów można znaleźć tutaj: http://www.puszcza-niepolomice.pl/karnety-jesien-2016/.

Dzisiaj sprzedaż biletów będzie prowadzona do godziny 15.00 (klubowy sekretariat), a w dniu meczu od godziny 15.00 (dwie godziny przed meczem ) – w kasie biletowej przed stadioniem.

Bilet można również kupić nie wychodząc z domu, za pośrednictwem serwisu bilet.pax.pl.

Przypominamy procedurę internetowej sprzedaży biletów:

Jak to zrobić?

Należy wejść na stronę internetową www.bilet.pax.pl i wybrać zakładkę piłka nożna.

Zarejestrować lub zalogować się w serwisie podając swój login, adres e-mail oraz hasło.

Wybrać miejsce według klucza: sektor, rząd, numer krzesełka

Zaznaczyć odpowiedni bilet (normalny, ulgowy, specjalny)

Zapłacić za bilet przelewem internetowym

Wydrukować bilet

Przyjść na mecz!

 

 

fot. Patryk Ptak/korona-kielce.pl