Czas na lidera

Najmocniejszy zespół drugiej ligi, mistrz jesieni i lider tabeli, zespół Stali Mielec będzie ostatnim przeciwnikiem Puszczy Niepołomice.

W obecności prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka piłkarze Puszczy Niepołomice zakończą grę o ligowe punkty w 2015. Na zakończenie tego roku do Niepołomic zawita lider, Stal Mielec, zespół który wyraźnie wybija się ponad ligową przeciętność.

boniek-tweet

Zawodnicy Stali wyraźnie przewodzą drugoligowej stawce zespołów i świetną rundę spełniają z nawiązką hasło klubowe „W drodze po dawny blask”. Cztery punkty przewagi nad drugim zespołem w stawce i aż 7 nad miejscem niedającym bezpośredniego awansu to spora zaliczka naszych niedzielnych rywali.

Stal zgromadziła w 18 spotkaniach 40 punktów. Przegrała zaledwie dwa mecze (oba wyjazdowe) i strzeliła najwięcej bramek w całej lidze (33). Prawie jedną trzecią tego dorobku zdobył Sebastian Łętocha. Najskuteczniejszy zawodnik Stali trafił do siatki rywali dziesięciokrotnie.

W pierwszej rundzie Stal wygrała u siebie 2-1 z naszą drużyną. Ta porażka przesądziła los trenera Gorszkowa, który kilka dni po tamtej porażce pożegnał się z posadą pierwszego trenera. Ostatni mecz w Niepołomicach, rozegrany w marcu tego roku na otwarcie wyremontowanego Stadionu Miejskiego w Niepołomicach był promocją drugoligowej piłki. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3, mimo iż goście w 89 minucie meczu prowadzili 1-2.

Mecz ze Stalą to szczególny mecz dla trenera Tomasza Tułacza. Szkoleniowiec Puszczy Niepołomice pamięta, ‘dawny blask’ Stali, bowiem grał w tej drużynie w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy. W zeszłym tygodniu w równie szczególnym dla siebie meczu pokonał Siarkę Tarnobrzeg. Czy ze Stalą Mielec wynik będzie równie satysfakcjonujący?

Na to liczymy!

fot. Overlia Studio