Czas na ligowe zaległości

Już dzisiaj o godzinie 18.00 w zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1 ligi powalczymy o kolejne punkty z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Mecz ten pierwotnie miał się odbyć 23 marca, ale powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski wymusiły zmianę terminu tego meczu.

Oba zespoły w ostatni weekend kończyły w zupełnie odmiennych nastrojach. Puszcza efektownie wróciła do wygrywania w lidze i pokonała 3-0 z Chrobrego Głogów. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Podbeskidzia, tyle że piłkarze z Bielska-Białej przegrali z ŁKS-em.

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się efektowną wygraną Puszczy po ciekawym meczy. Piłkarze z Bielska dwukrotnie w tym meczu wychodzili na prowadzenie (0-1, 1-2)  ale w rezultacie przegrali w tym z Żubrami 3-2.

Mimo czterech kartek w ostatnim spotkaniu żadne z piłkarzy Puszczy nie musi pauzować w środowym meczu. Niemożliwy jest występ Huberta Tomalskiego i Michała Czarnego, a z czasem walczą Longinus Uwakwe i Bartosz Żurek. Bliżej powrotu jest Longin, który od kilku dni trenuje już z drużyną.

Kłopoty Moskwika
Były piłkarz Puszczy Niepołomice, Paweł Moskwik przeżywa trudne chwile w zespole Podbeskidzie. „Moskwa”, który w naszej drużynie w 61 spotkaniach zdobył 17 bramek został przesunięty do czwartoligowych rezerw Podbeskidzia oraz wystawiony na listę transferową klubu.

Rosnąca liczba bramek
Dzisiejsze spotkanie będzie czwartym meczem pomiędzy obiema drużynami. Żaden z rozegranych dotąd meczów nie kończył się podziałem punktów. W ubiegłym sezonie Podbeskidzie dwukrotnie cieszyło się ze zwycięstwa, w tym sezonie lepsi okazali się nasi piłkarze.

Dodatkowo w każdym kolejny meczu pomiędzy obiema drużyna pada coraz więcej bramek. W ubiegłym sezonie najpierw zobaczyliśmy 3 bramki w tej rywalizacji, a później cztery. W tym sezonie przy K2 padło już 5 bramek, a my dopisaliśmy pierwszy komplet punktów.

Wiara w zwycięstwo Puszczy może się nieźle opłacić. Kurs w Fortunie na zwycięstwo Puszczy wynosi 3.3. Obie drużyny znów skupią się przede wszystkim na ofensywie? Kurs na zdarzenie, że oba zespoły zdobędą bramkę, a ich łączna liczba przekroczy 2.5 wynosi 2.43.

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Marek Opaliński z Legnicy. W tym sezonie prowadził jedno spotkanie z udziałem naszej drużyny, które przegraliśmy w Mielcu 0-1. W ubiegłym sezonie natomiast był rozjemcą w meczu Podbeskidzia z Puszczą. Tamten mecz w Bielsku-Białej przegraliśmy 2-1.