Czas na Polonię

W szóstej ligowej kolejce piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się z Polonią Bytom. Gracze z Niepołomic czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo, Polonia u siebie jest dotąd niepokonana.

Patrząc na powyższą statystykę zdecydowanym faworytem powinna być Polonia. Gospodarze sobotniego spotkania u siebie pozostają niepokonani. Puszcza po dwóch pierwszych porażkach, od czasu kiedy obowiązki pierwszego trenera objął Tomasz Tułacz raz po raz remisuje. W trzech ostatnich meczach niepołomiczanie podzielili się punktami z Wisłą Puławy, Olimpią Zambrów i GKS-em Tychy. Tracąc, ale i strzelając zarazem jedną bramkę.

Polonia sezon rozpoczęła od remisu u siebie ze Stalą Mielec (1-1), później  uległa 2-1 Wiśle Puławy, by grając na własnym terenie pokonać 2-0 Olimpię Zambrów. Z kolejnego wyjazdu, tym razem do Tych, gracze Poloni znów wrócili na tarczy po przegranej 2-1. W ostatniej kolejce nasi rywale zapunktowali u siebie 1-1 z ROW-em 1964 Rybnik. To pokazuje, że wszystkie 5 punktów Polonia Bytom zdobyła na własnym terenie.

Puszcza zwyciężając mecz z Polonią przeskoczy zespół z Bytomia w lidze. 3 oczka zdobyte w pięciu dotychczasowych meczach pozwalają na mało okazałe 17 miejsce w tabeli, ale jakość pokazana zwłaszcza w ostatnim starciu z GKS-em Tychy daje powody do umiarkowanego optymizmu.

Zapraszamy na relację ‘minuta po minucie’ z tego spotkania. Będzie ona dostępna pod tym linkiem.