Czas na Raków

Jeśli porażka może boleć szczególnie mocno to z pewnością tak bolesna miała miejsce w Częstochowie. Raków w pierwszym ligowym starciu pobił nas dotkliwie i zwyciężył 5-0.

Wówczas Marcina Staniszewskiego pokonali Artur Pląskowski, Wojciech Reiman, Dariusz Pawlusiński, Joshua Balogun oraz Robert Brzęczek.

Chyba mało kto się spodziewał, że do meczu rewanżowego oba zespoły przystąpią z nowymi szkoleniowcami. Miejsca zasiadających wówczas na ławkach trenerskich Dariusza Wójtowicza i Jerzego Brzęczka zajęli Łukasz Gorszkow i Radosław Mroczkowski.

Trener Brzęczek prowadzi dziś ekstra-klasową Lechię Gdańsk. Jego zwolnienie było ciekawą decyzja zważywszy, że pełnił on funkcję pierwszego trenera przez prawie pięć lat. Wówczas Raków zajmował 10 miejsce w tabeli, dziś jest 9.

Piłkarze z Rakowa to typowy przedstawicie środka tabeli. Nasi dzisiejsi rywale uzbierali dotąd 36 punktów. W meczach z udziałem piłkarzy z Częstochowy rzadko padają remisy. Raków wygrał bowiem 11 spotkań, przegrał 10 (tyle samo co Puszcza) i tylko trzy zremisował. Trudno wskazać gdzie naszym rywalom wiedzie się lepiej. A to dlatego że u siebie wygrali 6 meczów, a 5 przegrali natomiast na wyjazdach wygrali 5 meczów i również 5 przegrali.

W tym roku piłkarze z Rakowa podobnie jak Puszcza zdobyli 9 punktów. Wygrali bowiem trzy spotkania (z Kotwicą Kołobrzeg, Górnikiem Wałbrzych i Wisłą Puławy) oraz przegrali z Zagłębiem Sosnowiec i MKS-em Kluczbork. Do osiągnięcia tego wyniku piłkarzom Rakowa wystarczyło zaledwie 6 strzelonych bramek. Głównie dzięki szczelnej obronie, która dała się przechytrzyć zaledwie 4-krotnie.

Defensywa Rakowa imponuje formą w całym sezonie. Raków w 24 kolejkach stracił dotąd 23 bramki, co wspólnie z Energetykiem ROW Rybnik jest drugim wynikiem w lidze. Lepszą defensywę (20 straconych bramek) ma tylko lider z Kluczborka.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Dariusz Pawlusiński, który zanotował 10 trafień. Po bramek mają na swoim koncie Artur Pląskowski i Wojciech Reiman. Najwięcej minut w drużynie Rakowa zanotował dotąd Pawlusińki, Reiman odpowiednio 1998 i 1995 minut.

Co ciekawe w ligowych potyczkach w barwach Rakowa w tym sezonie zagrało już 35 zawodników! Dla porównania w naszym zespole 27 piłkarzy.

Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Niepołomicach, już jutro 11 kwietnia o godzinie 15:30. 
Zapraszamy!