Czas na Termalicę

W niedzielę w wyjazdowym w ramach 21 serii gier piłkarskiej I ligi powalczymy o punkty z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

W ubiegłych dwóch sezonach nasz niedzielny rywal walczył o promocję do Ekstraklasy. Po 20 kolejkach obecnego sezonu Termalica zgromadziła 27 punktów i plasuje się na 9 miejscu, oczko wyżej od Puszczy.

Powtórzenie wyniku z jesieni? Czemu nie?! 21 sierpnia I liga po raz pierwszy zawitała do Niepołomic. Piłkarze trenera Dariusza Wójtowicza po trzech porażkach na starcie rozgrywek pokonali u siebie faworyzowanych gości 2-0. Bramki strzelali Sebastian Janik i Łukasz Nowak. Tamto spotkanie było impulsem bo choć Puszcza Niepołomice przegrała jesienią 9 spotkań (najwięcej w lidze) to jednak z drużynami z Małopolski spisywała się rewelacyjnie, notując cztery zwycięstwa i jeden remis.

W ostatnich tygodniach piłkarze z Niepołomic są zdecydowanie na fali. Wyniki ostatnich 6 kolejek mówią same za siebie. Pięć zwycięstw beniaminka trudno nazwać przypadkiem. Strzegący bramki w dwóch pierwszych meczach 2014 roku Andrzej Sobieszczyk pozostaje niepokonany. Nasz zespół przez wielu skazywany na stagnacje w strefie spadkowej zaskakuje kolejnych rywali.

Jak wiedzie się Termalice?
Piłkarze Piotra Mandrysza są w tym roku typowym średniakiem. Ubiegły rok piłkarze z niewielkiej Niecieczy zakończyli szczęśliwym zwycięstwem 3-2 odniesionym nad Energetykiem. Warto podkreślić, że bramka na wagę kompletu punktów została zdobyta przez Rafała Kujawę w 90 minucie. W tym roku Termalica wygrała 1-0 z Dolcanem po golu Jakuba Biskupa i szczęśliwie zremisowała na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 1-1, strzelając znów bramkę w 90 minucie!

Wygląda więc na to, że mecz niepokonanych drużyn reprezentujących z Małopolski będzie interesującą batalią.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Puszcza Niepołomice

niedziela 23 marca, godz. 11.30
sędziuje: Rafał Rokosz