Czekamy na zwycięstwo!

Przed nami piąta kolejka piłkarskiej II ligi. Puszcza zmierzy się z GKS-em Tychy.

Szóste spotkanie w sierpniu rozegrają dzisiaj piłkarze Puszczy Niepołomice. Po czterech kolejkach ligowych i pucharowym starciu z Lechia Gdańsk czas na piątą kolejkę ligową. Piłkarze Puszczy nadal czekają na premierowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Dziś w pojedynku z GKS-em Tychy nie będzie to łatwe zadanie, niemniej jednak dzisiejsza ewentualna wiktoria smakowałaby podwójnie!

Po dwóch porażkach, które przesądziły o losie trenera Łukasza Gorszkowa, Puszcza pod przewodnictwem trenera Tomasza Tułacza w dwóch kolejnych meczach zanotowała dwa remisy. Nadal czekamy na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

Dziś do Niepołomic przyjedzie zespół GKS-u Tychy, a więc drużyna która cel przed startem ligi miała jasny, powrót na zaplecze Ekstraklasy. Spadkowicz z I ligi zanotował falstart w pierwszej kolejce ligowej. Po dość zaskakującej porażce na otwarcie nowego stadiony z Wisłą Puławy (0-2) gracze GKS-u wygrali kolejno trzy pozostałe mecze z Olimpią Zambrów (2-1), ROW-em 1964 Rybnik (2-1) oraz Polonią Bytom (2-1).

Komplet punktów w trzech ostatnich meczach spowodował, że GKS Tychy szybko znalazł się w górnej części tabeli i zajmuje aktualnie 3 miejsce ustępując zaledwie o punkt Stali Mielec i Rakowowi Częstochowa. Puszcza po rozegraniu czterech ligowych kolejek jest przedostania z dorobkiem dwóch punktów, zaliczając się do grona trzech drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały.
W drużynie zielono-czarno-czerwonych, bowiem takie barwy ma nasz dzisiejszy rywal od 26 czerwca pracuje znany w polskim świecie piłkarskim trener Kamil Kiereś, który przez długi czas związany był z GKS-em Bełchatów.

Po spadku w drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. Zespół opuściło 13 zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano 12 graczy. Wśród nich m.in. Seweryna Garncarczyka, mającego za sobą występy w Lechu Poznań i Górniku Zabrze czy świetnie prezentującego się w minionym sezonie w barwach Nadwiślana Góra, Tomasza Boczka czy Tomasza Górkiewicza, który w ostatnich trzech latach grał w ekstraklasie w drużynie Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Początek meczu o 17:00. Sprzedaż biletów w kasie przed stadionem rozpocznie się o godzinie 14:00. Ceny biletów 12 złotych – bilet normalny, 5 zł bilet ulgowy, 1zł – bilet specjalny.

Zapraszamy!