Czerwone kartki? „No comments…”

Zapis pomeczowej konferencji prasowej. 

Kamil Kiereś (trener GKS-u Bełchatów):

Przed tym spotkaniem byliśmy jako drużyna w trudnym momencie. W trzech spotkaniach nie udało nam się wygrać. W tamtych meczach, prócz słabszych momentów w grze nie wygrywaliśmy bo szwankowała skuteczność. Nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji. Jechaliśmy dziś na trudny teren ze świadomością gry z Puszczą, która w ostatnich trzech meczach zdobyła komplet punktów. Była na fali i grała u siebie. W tym roku każdy wyjazd to dla nas trudne wydarzenie. Bardzo nas cieszy, że w  tak ważnym meczu na zakończenie roku zdobyliśmy 3 punkty. Po meczu gdzie w tygodniu dokonaliśmy kilku korekt w składzie. zagrało paru młodych zawodników, choćby Łukasz Wroński (rocznik 94’), czy Damian Szczepański (po raz pierwszy w wyjściowym składzie). Chwała im i całemu zespołowi za wybieganie tego spotkania. Bardzo chcieliśmy tu zdobyć trzy punkty.

Zrobiliśmy to co nie udawało się w ostatnich meczach. Mieliśmy na początku dwie sytuacje i zostały one wykorzystane. Zawodnicy Puszczy przy 2-0 starali się złapać kontakt, przy takim wyniku i stracie bramki zawsze gra się bardzo trudno, my z kolei chcieliśmy trafić po raz trzeci, co się nie udało. Po trudnych momentach zdobyliśmy pełną pulę, mamy na koniec 32 oczka. Brawa dla moich zawodników. Po spadku z Ekstraklasy nie był to łatwy okres do pracy dla trenera, myślę, że stanęliśmy na wysokości zadania i choć punktów mogło być więcej  to musimy się skupić na tym co mamy. W zimie czas na mądre ruchy kadrowe.

Dariusz Wójtowicz (trener Puszczy Niepołomice):

Gratuluję trenerowi i zespołowi Bełchatowa zwycięstwa było ono zasłużone. To wszystko. Na analizę przyjdzie czas. Przed nami okres w którym będzie trochę spokoju. Wyciągniemy odpowiednie wnioski.

Na pytanie o trzy czerwone kartki trener Wójtowicz odpowiedział krótko: „No comments”.