Debiut z „Dumą Powiśla”

Dla trenera Tomasz Tułacza starcie z Wisłą Puławy w meczu 3. kolejki piłkarskiej II ligi będzie debiutem na ławce Puszczy Niepołomice.

Trener Tułacz zastąpił w czwartek Łukasza Gorszkowa na stanowisku trenera pierwszej drużyny Puszczy Niepołomice. Nowy szkoleniowiec miał zaledwie dwa dni na przygotowanie zespołu do meczu z aktualnym liderem II ligi.

Zespół zaliczył falstart. Nie jest to jednak łatwa sytuacja, bo zaczynamy od starcia z liderem. Robimy jednak wszystko co jest w naszej mocy, żeby przywrócić w drużynie wiarę we własne siły. Jednego nam brakuje, czasu. Liczę, też że Ci zawodnicy, którzy mają mniejsze lub większe urazy będą powoli wracać do zdrowia. Liczę na kolektyw, który ten zespół potrafi stworzyć i już w sobotę postaramy się o zdobycz punktową – powiedział nowy szkoleniowiec Puszczy Niepołomice tuż po objęciu zespołu.

Wisła Puławy, zwana Dumą Powiśla świetnie rozpoczęła tegoroczne zmagania. Jest jedyną drużyną w lidze, która może pochwalić się kompletem punktów. Gracze z Puław wygrali spotkania z GKSem Tychy oraz Polonią Bytom. Strzelili dotąd cztery bramki, a stracili tylko jedną.

Puszcza w tabeli jest… ostatnia. Wpływ na to miejsce w tabeli miały dwie porażki: z Siarką Tarnobrzeg na inaugurację, oraz ze Stalą Mielec mająca miejsce w ostatnią niedzielę. Strzelcem jedynej póki co bramki w meczach o punkty pozostaje Roman Stepankov. Marcin Staniszewski natomiast aż pięciokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Na papierze faworytem są przyjezdni. Zobaczymy jednak na ile dwa dni po zmianie sztabu szkoleniowego zadziała „efekt nowej miotły”.

Początek meczu o 17:00.

Zapraszamy!