Debiut

Dziś o 18.00 Puszcza rozegra mecz z ligowym liderem, Energetykiem ROW Rybnik. Będzie to debiut na ławce trenerskiej Łukasza Gorszkowa.

Trener Gorszkow zastąpił w środę trenera Dariusza Wójtowicza. Dla 40-letniego szkoleniowca potyczka z Energetykiem będzie pierwszym meczem w nowej roli.

Przed piłkarzami Puszczy trudne zadanie. Energetyk zgromadził już 22 punkty, co oznacza, że ma ich na koncie dwa razy więcej niż nas zespół. Z drugiej strony przełamanie fatalnej passy porażek w starciu z liderem z pewnością ułatwi dalsza pracę nowemu trenerowi naszego zespołu.

Jedziemy do drużyny która jest liderem. Zagramy wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, zrobi się fajna otoczka tego meczu. Zespół się zmobilizuje. Można w tym upatrywać szansę na korzystny wynik – mówił w środę trener Gorszkow.

Energetyk w 11 dotąd rozegranych meczach przegrał tylko raz, co ciekawe u siebie. 27 sierpnia został pokonany 2-1 przez Znicz Pruszków. W ostatniej kolejce gracze z Rbynika po golu Grzegorza Fonfary pokonali 1-0 piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg. Najlepszymi strzelcami drużyny z Rybnika są Mariusz Muszalik i Michał Płonka. Obaj zawodnicy trzy-krotnie pokonywali bramkarzy rywali. Wspomniany Myszalik może się pochwalić największą liczbą minut spędzonych na boisku. W dotąd rozegranych 11 meczach grał zawsze od początku do końca. Ledwie 4 minuty mniej spędził na murawie Dawid Gojny.

Ciekawostką jest fakt, że w drużynie Z Rybnika gra były piłkarz Puszczy Niepołomice Petar Borovicanin. Z pewnością będzie chciał się dobrze zaprezentować w spotkaniu z byłymi kolegami.

 Energetyk ROW Rybnik – Puszcza Niepołomice, piątek 10 października, godz. 18.00

Będzie relacja live!

/mb/