Debiutant dał nam wygraną!

Długo wyczekiwane zwycięstwo stało się faktem. Po golach Kobusińskiego i debiutującego w naszych barwach Wojcinowicza zdobyliśmy 3 punkty w Sosnowcu! 

Spotkanie w Sosnowcu zaczęło się od kilku prób Zagłębia, które albo mijały naszą bramkę, albo bez problemu radził sobie z nimi Kobylak. Sygnał do ataku naszemu zespołowi dał Górski. Jego strzał z 11. minuty na raty obronił Perdijić. W 15. minucie z rożnego piłkę w pole karne zagrał Pięczek. Futbolówkę w kierunku bramki strącił Thiakane, a tuż przed bramkarzem Zagłębia tor lotu piłki zmienił Kobusiński i wyprowadził nas na prowadzenie!

Po stracie gola gospodarze ruszyli do ataku, ale ich próby nie stanowiły dla nas większego zagrożenia. W 37. minucie za krótko do Kobylaka zagrał Wojcinowicz. Piłkę przejął Oliveira i został sfaulowany przez naszego golkipera. Sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym strzelcem okazał się Sobczak. Tuż przed końcem pierwszej części gry swoją okazję miał jeszcze Thiakane, jednak jego strzał głową kapitalnie wybronił bramkarz Zagłębia.

Po zmianie stron oba zespoły czekały na dogodny moment do ataku, ale brakowało klarownych sytuacji. W 52. minucie było groźnie po strzale Bryły. W odpowiedzi po koronkowej akcji Żubrów przed szansą stanął Cichoń. Niestety piłka nie wpadła do bramki. W 76. minucie Puszcza miała rzut wolny około 40 metrów od bramki Zagłębia. Piłkę w pole karne wrzucił Pięczek, a niepilnowany Wojcinowicz strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy! Do końca spotkania miejscowi próbowali doprowadzić do remisu, ale nasz zespół nie dał się zaskoczyć i drugie zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem! Sosnowiec po raz kolejny okazał się dla nas szczęśliwy!

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1)

0:1 Kobusiński 15′

1:1 Sobczak 38′ (k.)

1:2 Wojcinowicz 76′

Żółte kartki: Oliveira, Bryła – Kobylak.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Zagłębie Sosnowiec: 23. Matko Perdijić – 32. Kacper Smoleń, 13. Vedrn Dalić, 4. Mateusz Machała, 22. Quentin Seedorf – 7. Patryk Bryła (60′ 8. Szymon Pawłowski), 28. Maciej Ambrosiewicz (Kpt), 11. Wojciech Kamiński (84′ 88. Adrian Troć), 6. Joao Oliveira (42′ 10. Maksymilian Banaszewski), 96. Wojciech Szumilas (84′ 19. Roman Terbalyan) – 9. Szymon Sobczak.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 6. Marcel Pięczek, 10. Hubert Tomalski (38′ 20. Kacper Cichoń), 11. Emile Thiakane, 14. Jakub Serafin (Kpt), 19. Sebastian Górski (87′ 30. Ivan Hladik), 21. Szymon Kobusiński, 26. Bartosz Włodarczyk (61′ 8. Piotr Mroziński), 34. Oleksii Dytiatiev, 70. Wojciech Hajda.