Do Stróży po punkty

Już w niedzielę zakończymy zmagania rundy jesiennej w naszym premierowym sezonie w I lidze!

Wyjazd do oddalonych od Niepołomic o nieco ponad 100 kilometrów Stróży to ostatni akcent naszej jesiennej przygody z I ligą na 90-lecie klubu. Zespół Puszczy budujący cierpliwie swoją pozycję w lidze po dwóch zwycięstwach w ostatnich spotkaniach pojedzie na mecz z Kolejarzem z myślą zdobycia kolejnych oczek.

16 punktów, które w 16 rozegranych spotkaniach  już zgromadziliśmy to plan minimum nakreślony w trakcie trwania sezonu. Warto jednak na zakończenie rundy pokusić się o kolejne oczka. Zmierzymy się jednak z wymagającym rywalem, który plasuje się najwyżej spośród wszystkich małopolskich drużyn.

Drużyna Kolejarza reprezentująca niespełna 3-tysięczną wieś w powiecie nowosądeckim zajmuje aktualnie 9 miejsce w lidzie, dzięki zdobyciu 20 punktów. W spotkaniach u siebie nasi niedzielni rywale legitymują się bilansem dwóch zwycięstw, trzech remisów oraz dwóch porażek.

W ostatniej kolejce podopieczni Przemysława Cecherza zdobyli cenny punkt po wyjazdowym remisie w Bełchatowie. Podziałem punktów zakończyły się trzy ostatnie mecze naszego niedzielnego rywala, która we wcześniejszych meczach zdobywała po jednym oczku w potyczkach z Energetykiem i Dolcanem, a więc drużynami, które poległy ostatnimi czasy z piłkarzami trenera Dariusza Wójtowicza. Wniosek nasuwa się jeden…

Dwa tygodnie temu Puszcza świętowała pierwszy wyjazdowy komplet. Dobrą dyspozycję potwierdziliśmy przy Kusocińskiego wygraną z Dolcanem. Trzy punkty w trzecim kolejnym meczu z pewnością spowodowałby opuszczenie zagrożonej spadkiem dolnej części tabeli.

W niedzielnym spotkaniu w naszej drużynie zabraknie pauzujących za kartki: świetnie dysponowanego ostatnio Wallace’a i Michała Mikołajczyka. Na mecz najprawdopodobniej nie wykuruje się również Paweł Moskwik. Zielone światło na grę otrzyma natomiast zmagający się z urazem ręki Longinus Uwakwe.

Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

 

Marek Bartoszek