Do trzech razy sztuka?

W meczu 5. kolejki Fortuna 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu już dzisiaj o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

Żubry, którym udało się wywieźć komplet punktów z dwóch meczów wyjazdowych tego sezonu wciąż czekają na pierwsze domowe zwycięstwo. Póki co przed własną publicznością Puszcza zremisowała z GKS-em Jastrzębie i uległa Sandecji.

Dobre wieści z obozu Żubrów są takie, że z drużyną trenują już kontuzjowani Hubert Tomalski i Piotr Stawarczyk. O ile w przypadku Piotra nie będziemy jeszcze ryzykować, tak Hubert będzie już brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej  – powiedział nam wczoraj trener Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz.

O pełnym skoncentrowaniu drużyny przed czekającym wyzwaniem zapewniał wczoraj także bohater meczu w Głogowie Jakub Bąk. Może nie mieli zbyt dobrego początku sezonu to musimy pamiętać, że została w tej drużynie spora grupa zawodników która rywalizowała w poprzednim sezonie w Ekstraklasie.

Zagłębie faktycznie początku sezonu nie może uznać za szczególnie udany. Jeden punkt zdobyty w pierwszych trzech meczach udowodnił, że zderzenie z pierwszą ligą nie jest łatwe nawet dla drużyn rywalizujących w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Nie mniej jednak zwycięstwo w ostatniej kolejce z Miedzią Legnica jest zapowiedzią, że nasz dzisiejszy rywal wraca na właściwe tory.

W sezonie 17/18 kiedy oba zespoły po raz ostatni spotkały się ze sobą w Sosnowcu ulegliśmy gospodarzom 1-0. W Niepołomicach to Żubry jako pierwsze wyszły na prowadzenie, ale w rezultacie mecz zakończył się bramkowym remisem 1-1. Trzeba jednak pamiętać, że to spotkanie toczyło się w iście alpejskiej scenerii.

Do Niepołomic najprawdopodobniej zawita dziś były piłkarz naszej drużyny Dawid Ryndak, który zimą 2018 roku wrócił do Zagłebia z Puszczy. W ekipie Żubrów zdążył zaliczył 55 oficjalnych meczów.

Fortuna przewiduje, że mecz może być bardzo wyrównany. Kurs na zwycięstwo Żubrów wynosi dziś 2.55. Ciekawa oferta dotyczy kolejnego czystego konta zachowanego przez Karola Niemczyckiego. Kurs na to, że Zagłębie Sosnowiec nie zdobędzie dzisiaj bramki wynosi 2.88.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Spotkanie poprowadzi Daniel Kruczyński z Żywca. Dotąd prowadził dwa pierwszoligowe mecze tego sezonu, które gospodarze zgodnie wygrywali 3-0.

Kasy biletowe przed Stadionem Miejskim w Niepołomicach będą dzisiaj czynne od godziny 17.00. Przypominamy również, że nieopodal kas można również kupić gadżety klubowe do czego serdecznie zachęcamy.

Początek meczu o 19.00. Do zobaczenia na stadionie!