Drużyna własnego terenu

Zespół, który punkty zdobywa w zasadzie tylko u siebie zawita jutro do Niepołomic.

23 września o godzinie 16.00 dojdzie w Niepołomicach do pojedynku w ramach 10.kolejki Nice 1 ligi. 12 w tabeli Puszcza podejmie przed własną publicznością zespół Stomilu Olsztyn.

Goście w dziewięciu dotąd rozegranych meczach zdobyli 13 punktów (o dwa więcej od Puszczy), ale aż 12 z nich w Olsztynie, gdzie zanotowali jak dotąd komplet zwycięstw. Na wyjazdach Stomilowi idzie już zdecydowanie gorzej. Z pięciu delegacji nasi jutrzejsi goście zdołali wywieść ledwie jeden punkt.

W jutrzejszym meczu z pewnością nie zagra dwóch piłkarzy Stomilu, to napastnik Artur Siemaszko, który po czerwonej kartce w 8 kolejce musi pauzować przez dwa kolejne spotkania. Kontuzjowany jest również Wołodymyr Tanczyk, który doznał urazy w potyczce z Miedzią Legnica.

Oba zespoły rywalizowały ze sobą w 1 lidze się sezonie 2013-2014. W obu spotkaniach padł remis. W Olsztynie było 1-1, a w Niepołomicach 0-0. Mecz w Niepołomicach rozegrano 23 marca 2014 roku (zdjęcie). Z obecnych piłkarzy Puszczy wystąpili w nim: Andrzej Sobieszczyk, Michał Mikołajczyk, Marcel Kotwica i Longinus Uwakwe. Ten ostatni zmuszony był opuścił spotkanie przed zakończeniem regulaminowego czasu gry z powodu dwóch żółtych kartek. Mamy nadzieję, że jutrzejsze wspomnienia Longina będą zdecydowanie lepsze.

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn, sobota 23 września, g. 16.00