Drużyna z charakterem!

W meczu 6. kolejki Nice 1 ligi zawodnicy Puszczy Niepołomice zanotowali trzecie zwycięstwo. Tym razem o wyższości naszej drużyny przekonały się Wigry Suwałki.

W minioną środę piłkarze Puszczy nieszczęśliwie przegrali w Sosnowcu 1-0, kiedy to praktycznie całą połowę grali w liczebnym osłabieniu. Wymagający fizycznie mecz spowodował, że tym razem szkoleniowiec Puszczy zdecydował się roszady w składzie. Szansę od pierwszej minuty otrzymali m.in. Bartosz Żurek, Marcin Orłowski, czy Łukasz Furtak.

Jako pierwsi świetną okazję do zdobycia bramki w tym meczu stworzyli sobie przyjezdni. Niepilnowany w środku pola Mackiewicz kropnął potężnie z dystansu lewą nogą, piłki nie sięgnął Staniszewski, ale w interwencji pomógł mu słupek.

Na odpowiedź Puszczy musieliśmy czekać praktycznie do zakończenia pierwszej połowy spotkania. W 41 minucie meczu kapitalnym krzyżowym zagraniem popisał się Żurek, który odnalazł na prawym skrzydle Dawida Ryndaka. Ten poradził sobie z próbującym blokować go defensorem po czym świetnie dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Orłowski, którego w sobie tylko znany sposób zastopował Wróbel. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

Kilka minut po zmianie stron szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się na roszadę w linii ataku, kiedy to Marcina Orłowskiego zastąpił Dawid Nowak. Kilka chwil później napastnik Puszczy błysnął dryblingiem w polu karnym rywala, minął dwóch obrońców, po czym zdecydował się podać do Domańskiego, który został zablokowany.

Po godzinie gry Puszcza zmuszona była odrabiać straty. Wigry podręcznikowo rozegrały rzut rożny po którym do siatki trafił Radecki. Na całe szczęście ledwie 3 minuty później mieliśmy remis 1-1, a po raz trzeci w tym sezonie do siatki trafił Dawid Ryndak. Tym razem skrzydłowy Puszczy znakomicie znalazł się w polu karnym i potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Na niespełna 20 minut przed końcem meczu szczęście znów dopisało Marcinowi Staniszewskiemu. Bramkarzowi Puszczy powołanemu do Młodzieżowej Reprezentacji Polski w skutecznej interwencji pomógł słupek.

W 79 minucie meczu Puszcza przeprowadziła akcje po której wyszła na prowadzenie. Gospodarze wymienili kilka podań na połowie rywala, po czym piłka w polu karnym trafiła do Domańskiego. Ten długo się nie zastanawiać uderzył mocno pod poprzeczkę i zdobył swoją czwartą bramkę w rozgrywkach Nice 1 ligi. To wynik, który pozwala Maćkowi na liderowanie w klasyfikacji strzelców całej ligi.

Do końca meczu Żubry już dobrze się broniły i utrzymały dobry wynik do końca spotkania. Mecz obejrzało 700 widzów, a wśród nich prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

6. kolejka Nice 1 ligi
Stadion Miejski w Niepołomicach
26 sierpnia, 17:00

Puszcza Niepołomice – Wigry Suwałki 2-1

(60′ 0-1 Mateusz Radecki, 63′ 1-1 Dawid Ryndak, 79′ 2-1 Maciej Domański)

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski, 4. Łukasz Furtak (ż), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 14. Dawid Ryndak, 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik(75′ 27. Mateusz Bartków), 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek (68′ 6. Robert Ziętarski) – 19. Marcin Orłowski(52′ 20. Dawid Nowak)

Wigry: 1. Przemysław Wróbel, 3. Rafał Remisz (78′ Wołkowicz (ż)), 17. Adrian Jurkowski, 5. Luka Asatiani, 16. Artur Bogusz, 19. Mateusz Rybicki(ż) (67′ Dadok), 14. Kamil Kościelny, 25. Damian Gąska, 10. Mateusz Radecki, 77. Karol Mackiewicz, 9. Patryk Klimala (67′ Bukacki)