Dwie różne połowy…

Choć na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0, to komplet punktów pojechał do Częstochowy…

Pierwsze minuty toczyły się pod dyktando Puszczy. Nasi zawodnicy mieli na początku spotkania 4 rzuty rożne. Niestety żaden z nich nie przyniósł zagrożenia pod bramką Skry. W 7. minucie Wojtyra strzelił gola dla gości, ale sędzia odgwizdał pozycje spaloną. W 11. minucie piłkę po różnym zgrał Wojcinowicz, a ta trafiła do Thiakane, który próbował zaskoczyć bramkarza Skry strzałem głową, jednak bez powodzenia. W 15. minucie doskonałą okazję miał Dytiatiev. Defensor strzelał. Okolic 5 metra z powietrza i piłka przeleciała tuż obok słupka Skry. Puszcza z minuty na minutę zyskiwała coraz większą przewagę. W 29. minucie piłkę z autu w pole karne wrzucił Górski, ta spadła pod nogi Cikosa, który strzelił tuż przy słupku i wyszliśmy na prowadzenie! Kilka minut później bardzo dobrą interwencją popisał się Kobylak. Nasz bramkarz odbił piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Kwietniewskiego. Zawodnik Skry chwilę później znów próbował zaskoczyć naszego bramkarza. Kwietniewski zamykał zagranie w pole karne, strzał odbił Kobylak, a następnie zbił piłkę do boku uniemożliwiające dobitkę Wojtyrze. Tuż przed przerwą drugiego gola dla Puszczy mógł zdobyć Hladik. Po rzucie różnym Słowak nabiegał na długi słupek, ale jego strzał odbił bramkarz Skry!

Druga połowa zaczęła się od gola dla Skry, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. W 53. minucie zawodnik gości upadł w polu karnym, a arbiter wskazał na „jedenastkę”. Pewnym strzelcem okazał się Kwietniewski. Chwilę później było już 1:2. Po rzucie różnym drogę do naszej bramki znalazł Mesjasz. W 62. minucie Włodarczyk zdecydował się na strzał z dystansu, który nie sprawił problemów bramkarzowi beniaminka. Kilka minut później zakotłowało się w polu karnym Skry, głową z bliska próbował Thiakane, ale kapitalnie obronił bramkarz! W 78. minucie znów bliski gola był Cikos, który wbiegł w pole karne, ale został zablokowany przez obrońców. W kolejnej akcji z dystansu próbował Tomalski i znów zabrakło bardzo niewiele. W 83. minucie po kombinacyjnie zagranym rzucie wolnym piłka spadła na 11 metr pod nogi Wojcinowicza. Ten huknął jednak bardzo niecelnie. Puszcza próbowała do końca odwrócić losy meczu, ale niestety wynik nie uległ już zmianie.

Puszcza Niepołomice – Skra Częstochowa 1:2 (1:0)