Dzieci grały dla dzieci

W minioną sobotę rozegrano halowy turniej o Puchar Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

W nowoczesnej hali przy III Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie rozegrano charytatywny turniej piłkarski. Organizatorami wydarzenia były Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice, UKS Kazimierz – Niepołomicka Szkoła Futbolu oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Krakowie.  Pomysłodawcami imprezy byli: Magdalena Krawczyk, nauczycielka III LO oraz Michał Horkawy, trener Młodych Żubrów z Niepołomic. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Miasta Krakowa, profesor Jacek Majchrowski.

W zawodach piłkarzy z rocznika 2006 rywalizowało dziesięć drużyn. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się młodzi zawodnicy: GKS-u Katowice, Cracovii, Garbarni, Korony Kielce, Polskie Akademii Piłki Nożnej Kraków, Stali Mielec, Stadion Śląski Chorzów, Ruchu Chorzów, Wisły Kraków oraz Puszczy Niepołomice.

Ambitnym celem organizatorów było rozegranie turnieju systemem każdy z każdym. A to oznaczało, że w trakcie całego dnia piłkarskich emocji każdy z zespołów rozegrał po 9 spotkań, co złożyło się na łączną liczbę 45 meczów rozegranych w ciągu jednego dnia rywalizacji w trakcie 12 godzinnego turnieju!

Kibice zgromadzeni na trybunach mieli okazję zobaczyć aż 108 bramek strzelonych przez wszystkie zespołu. Najwięcej z nich zdobyli gracze katowickiej Młodej Gieksy, którzy jako jedyni na całym turnieju wygrali wszystkie spotkania.

Jednak to nie końcowa tabela i ostateczne wyniki były najważniejsze w czasie turniejowej rozgrywki. Dla organizatorów celem organizacji turnieju było wsparcie Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, poprzez aktywizację sportową młodych piłkarzy. Z pewnością nawiązane w trakcie całego dnia rywalizacji przyjaźnie i kontakty będą owocowały w przyszłości.

Impreza nie osiągnęłaby takiej rangi gdyby nie wsparcie sponsorów, którzy sprawili, że turniejowe zaplecze było dodatkowym bodźcem do dawania z siebie maksimum w każdej fazie rywalizacji. Turniej wsparły firmy: Piekarnia Iwona, Oshee, Keeza, Staco, Kancelaria Sobczyk, Cedrob oraz zakład farmaceutyczny Amara.  Swoją cegiełkę dołożyli również przedstawiciele wielickiego Kolegium Sędziów Piłkarskich panowie Krzysztof Prochwicz i Piotr Nowak, którzy społecznie byli rozjemcami w trakcie zawodów.

Ten turniej to dziecięca Liga Mistrzów, a na nasze zaproszenie odpowiedziały najmocniejsze drużyny w swoim roczniku. Drużyna z Niepołomic nie była tłem i rywalizowała z uznanymi zespołami jak równy z równym. Wierzę że jeśli rocznik będzie dobrze prowadzony to będziemy za kilka-kilkanaście lat oglądać mieszkańców Niepołomic w Ekstraklasie – mówił po zakończeniu zawodów Michał Horkawy.

Sukces imprezy z pewnością zmobilizuje organizatorów i inicjatorów turnieju do organizacji kolejnych tego typu zawodów.

Końcowe wyniki:

  1. Młoda Gieksa Katowice
  2. Korona Kielce
  3. Cracovia
  4. Garbarnia Kraków
  5. Polska Akademia Piłki Nożnej Kraków
  6. Wisła Kraków
  7. GTV Stadion Śląski
  8. Stal Mielec
  9. Puszcza Niepołomice
  10. Ruch Chorzów

 
Fotorelacja z zawodów przygotowana przez Overlia Studio.