Dziękujemy Kapitanie!

Marcel Kotwica na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Stali Rzeszów.

Puszcza Niepołomice i Stal Rzeszów doszły do porozumienia w sprawie przejścia Marcela Kotwicy do podkarpackiego klubu. Marcel wcześniej skorzystał z możliwości jaką daje wygasająca w czerwcu umowa i podpisał kontrakt ze Stalą, który miał obowiązywać od 1 lipca.

Dzisiaj jeden z symboli historycznych wyników Puszczy Niepołomice w ostatnich latach zamyka piękny rozdział w naszym klubie.

Marcel dołączył do nas przed sześcioma laty, a debiut zaliczył w ligowym starciu z Chojniczanką 9 marca 2014 roku. Pierwsze trudne doświadczenie i spadek do drugiej ligi było jak się okazało smutnym początkiem fantastycznej przygody.

Kotwa w kolejnym sezonie udanie utrzymał z drużyną drugoligowy byt, a piłkarz przerwał wówczas fatalną passę kolejnych spadków z klubami w których występował.

W sezonie 16/17 był jedną z kluczowych postaci zespołu, który udanie powalczył o powrót do pierwszej ligi. Liczbowo był to również najlepszy sezon Marcela, bowiem rozegrał aż 36 meczów.

Licznik Marcela zatrzymał się na 151 oficjalnych meczach Puszczy Niepołomice. Defensywny pomocnik zdobył również 7 bramek dla Puszczy. Wśród tych spotkań są również najważniejsze mecze pucharowe. Będziemy pamiętać o jego dokonaniach z Koroną czy Lechią.

Puentą tej pięknej historii była możliwość wyprowadzenia drużyny w roli kapitana podczas meczu z Legią, kiedy to po raz pierwszy Stadion Miejskim w Niepołomicach był zapełniony do ostatniego miejsca.

Kotwa jesteś naszą historią!

DZIĘKUJEMY KAPITANIE!